Znamy naszych rywali w Lidze Narodów!

Wiemy z kim zagra Reprezentacja Polski w następnej edycji Ligii Narodów! Losowanie odbyło się o godzinie o 18:00 we Szwajcarskim Montreux. Mimo że nie trafiliśmy na rywali najłatwiejszych, to już dziś możemy zapewnić, że czeka nas wiele sportowych emocji w pojedynkach z tymi hegemonami europejskiego futbolu.

Polacy byli losowani z koszyka numer 3. Tym samym uniknęliśmy pojedynku z takimi ekipami, jak Anglia, Szwajcaria, czy też Chorwacja. Mimo wszystko, jako potencjalni rywale wciąż zostały nam prawdziwe tuzy futbolu pokroju Niemiec. Z nimi tym razem się jednak nie zmierzymy.

Naszymi grupowymi rywalami będzie: Walia, Holandia i Belgia.

Tak, jak rok temu będziemy mieli okazję zagrać z Holandią. Nasze pojedynki z potomkami futbolu totalnego nigdy nie były usłane różami. W ciągu 5 lat aż trzykrotnie nie zdarzyło nam się zmierzyć i za każdym razem ponosiliśmy sromotną porażkę.

Jako kolejnego przeciwnika trafiliśmy ich sąsiadów z Niderlanów – Belgie. Mimo swojej małej powierzchni, kraj ten jest naszpikowany gwiazdami europejskiego formatu. Bardzo możliwe, że okażą się jeszcze trudniejszym rywalem od Holandii.

Ostatnią, najbardziej zbliżoną poziomem do naszej ekipą jest Walia. „Smoki” wielokrotnie pokazywały, że potrafią zaskoczyć w spotkaniach z ekipami o klasę lepszymi. Mimo wszystko są oni w zasięgu naszych rąk, jeżeli tylko sięgniemy wystarczająco daleko.

Na pierwsze spotkania Ligii Narodów będziemy musieli czekać do Czerwca. Miesiąc dość specyficzny, ale to wszystko spowodowane zostało bardzo nietypowymi Mistrzostwami Świata, rozgrywanymi w Katarze, o których szerzej możecie poczytać tutaj: Katar 2022 – mundial zbudowany na ludzkim cierpieniu. Sam Czerwiec będzie dla nas miesiącem niesamowicie intensywnym, ponieważ rozegramy w nim aż cztery kolejki owych rozgrywek. Dostaniemy ilość spotkań porównywalną, do tej na wielkich turniejach. Miejmy nadzieję, że pójdzie nam w nich dużo lepiej, niż zwykle w takich przypadkach.

Udostępnij:

Facebook
Twitter