Zmarnowany rzut karny Grzegorza Krychowiaka! Przez to Krasnodar nie wygrał

Reprezentant Polski, a także piłkarz rosyjskiego Krasnodaru FC, z pewnością dzisiejszego dnia nie może zaliczyć do najlepszych… W 36 minucie bowiem jego drużyna dostała rzut karny. Nic, by nie było w tym złego gdyby nie to, że jedenastka została zmarnowana, a niedoszłym strzelcem był właśnie Polak. O końcowym wyniku w dużej części zadecydowała ta sytuacja.

Pierwsza połowa – zmarnowany rzut karny!

Mecz Krasnodaru FC z FK Kchimki, miał być łatwym i przyjemnym meczem dla ekipy Krychowiaka. Początek na to ewidentnie wskazywał. Pełna przewaga gości w każdym elemencie boiska była widoczna gołym okiem. To wszystko przerodziło się w gola na 0:1 dla nich i zapoczątkowało strzelaninę, co w tym meczu dało wiele emocji. We wspomnianej wcześniej 36 minucie, przy stanie 1:0 doszło do faulu w polu karnym. Sędzia nie miał innego wyboru, niż wskazanie na rzut karny. Zwykle do tego stałego fragmentu gry podchodzi Grzegorz Krychowiak. Jak dotąd podchodził do „jedenastki” trzy razy i za każdym razem wykorzystywał. Jak zwykle Polak do piłki podszedł, jednak tym razem się pomylił. Uderzył na tyle słabo, że goalkeeper rywali nie miał żadnego problemu ze skuteczną interwencją. Wynik utrzymał się do pierwszej połowy, natomiast przewaga ta pewna nie była.

 

Druga połowa – rollercoaster emocji, a na końcu niedosyt i żal

Na drugą połowę obie drużyny wyszły równie zmotywowane. Po jednej stronie klub walczący zaciekle o utrzymanie – chodzi oczywiście o Kchimki. Przed tą kolejką mieli oni tylko 13 punktów i zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli. Krasnodar to mocna drużyna, będąca w boju o top 4, dające europejskie puchary.

Szybkie dwa ciosy, po kolei w 54 oraz 56 minucie wyprowadzili gospodarze – 2:1. Późniejsza odpowiedź dała wyrównanie, natomiast chwilę po tym zdarzeniu ponownie kontratakowali piłkarze przeciwnej drużyny. Pod koniec kolejny zwrot akcji – 3:3. Takim wynikiem mecz się skończył i chociaż obie drużyny zasługiwały na zwycięstwo, górą nikt nie był, a wielki żal do siebie mógł mieć „Krycha”, marnujący piłkę meczową.

 

 

Konsekwencje

W tej chwili głównym problemem Grzegorza Krychowiaka jest jego brak regularności. Świetne spotkania przeplata słabymi występami. Poprzez tego typu sytuacje, a także wiele zawodzących meczy w kadrze jego opinia publiczna jest bardzo mocno zszargana. Poza kolejną stratą punktów Krychowiak bardzo dużo traci takimi meczami.

 

Cały mecz:

FC Khimki vs FC Krasnodar, Week 16 | RPL 2021/22 – YouTube

Udostępnij:

Facebook
Twitter