Zidane nie zostanie menagerem PSG! – prezes zaprzecza

Zinedine Zidane nie zostanie nowym trenerem PSG. Podczas ceremonii wręczenia Złotej Piłki Nasser Al Khelaifi, prezes PSG w rozmowie z „L’Equipe” zaprzeczył wszelakim plotkom, że Francuz zostanie nowym trenerem PSG, ba. Pomiędzy legendarnym pomocnikiem a katarskim biznesmenem nie było żadnych rozmów.

„Nie mamy kontaktu z Zidanem, nawet jeżeli byłby najlepszym trenerem na świecie. Mauricio Pochettino jest na tym stanowisku. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, wykonuje doskonałą pracę. Potrzebujemy jeszcze czasu by to przemyśleć, nie chcę potwierdzać doniesień” – Zakomunikował Katarczyk.

Leonardo, dyrektor sportowy drużyny z Parc Des Prince również potwierdza. Mauricio Pochettino zostanie za sterami trenera PSG. – Nigdy nie prosił o odejście [Pochettino] i żaden klub nie skontaktował się z nami w związku z nim. Mogę bardzo wyraźnie powiedzieć, że nigdy nie było kontaktu z Zidane” – powiedział.

Mimo wielu porażek – Jak ta z Manchesterem City  – zarząd ma wielkie zaufanie do Pochettino. Argentyńczyk ma drużynę marzeń, która jest postrachem dla wszystkich w Ligue 1. Czy w końcu z taką kadrą odnajdą się na europejskim podwórku?

Od rozpoczęcia kadencji na Parc Des Prince Argentyńczyk zanotował 55 spotkań na ławce trenerskiej. Aż 39 zakończyło się zwycięskim werdyktem dla PSG, a średnia P/M jest równa 2.24 na 3. Dobre wyniki, jednak brakuje konkretów (puchar za ligę, LM) i zapewne to ten czynnik może wpłynąć na przyszłość Mauricio.

Udostępnij:

Facebook
Twitter