Zbigniew Boniek wie coś więcej o Złotej Piłce? Dwuznaczny wpis wiceprezesa UEFA

Lewandowski co mecz udowadnia swoją wartość dla Bayernu. We wtorkowym meczu z Dynamem Kijów (1:2) strzelił pięknego gola przewrotką, potwierdzając swoją genialną dyspozycję. Postawę Polaka ciekawie skomentował na Twitterze Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN i wiceprezydent UEFA zamieścił dwuznaczny wpis sugerujący, że Polak nie jest bez szans w plebiscycie Złotej Piłki.

On znowu strzela!

Robert Lewandowski po raz kolejny wysłał sygnał do świata piłki nożnej, pokazujący kto zasługuje na Złotą Piłkę. Polak w piękny sposób strzelił gola w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, czym podkreślił swoją formę i przypomniał o sobie w sprawie plebiscytu.

Boniek wie więcej ?

Dziennikarz Interii – Michał Białoński – zamieścił wpis na Twitterze. Jednak nie o tą wiadomość się rozchodzi – ciekawie odpowiedział mu Zbigniew Boniek.

Wypowiedź byłego piłkarza brzmi, jakby sugerował o swojej wiedzy na temat wyników głosowania. Czyżby Robert Lewandowski wcale nie był skazany na porażkę?

Messi czy Lewy… Dla kogo w końcu Złota Piłka?

Obaj zawodnicy idą równo jeśli chodzi o osiągnięcia w tym roku. Messi zdobył Copa America, gdzie został królem strzelców oraz strzelił najwięcej bramek w poprzednim sezonie La Liga. Polak jednak wcale nie odstaje. Zdobył koronę króla strzelców w Bundeslidze, którą wygrał razem z Bayernem. Strzelił też najwięcej bramek w ostatniej edycji Ligi Mistrzów, a teraz prowadzi w tej samej klasyfikacji.

Messi był już wymieniany przez słynnych dziennikarzy. Sergio Gonzalez powiedział, że według dobrych źródeł Argentyńczyk ma już informacje o swoim zwycięstwie. Byłaby to jego siódma złota piłka. Wcześniej wygrywał w 2009-2012, 2015 oraz 2019 roku.

Na zeszłorocznym odwołaniu plebiscytu, najbardziej ucierpiał Robert Lewandowski. Polak zdobył potrójną koronę, a do tego strzelił najwięcej goli w Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec. W tym roku wygrał już nagrodę „Golden Player 2021”, a przed rokiem został wybrany najlepszym piłkarzem UEFA.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter