Yaya Toure znalazł pracę w Anglii. Padło na Tottenham!

Jak wiemy, Yaya Toure zakończył już swoją piłkarską karierę. Nie oznacza to jednak, że Iworyjczyk z piłką nożną rozstaje się na dobre. Angielscy dziennikarze przyłapali 38-latka w siedzibie Tottenhamu. To tam ma zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże mu uzyskać licencję trenerską pracując z akademią Spurs.

Nie ma wątpliwości wobec tego, że Yaya Toure za czasów, kiedy był piłkarzem, był wybitny w swojej pracy. Nie musi to jednak być wyznacznikiem tego, że jego kariera w roli trenera przebiegnie równie dobrze. Swoje pierwsze kroki legenda Manchesteru City postawiła na Tottenham Hotspur Stadium.

Nie tak dawno Pep Guardiola podczas jednej z konferencji prasowych poinformował, że rozstanie się niedługo z Manchesterem City. Hiszpan będzie chciał poszukać nowych wyzwań. Prawdopodobnie wybór padnie, na którąś z reprezentacji narodowych.

Kto wie – może do tego czasu Yaya Toure wyrobi sobie zadowalające dla władz The Citizens CV i ci zatrudnią go w roli menedżera? Przed Iworyjczykiem jeszcze długa droga i masa ciężkiej pracy aby do tego jednak doszło.

Źródło: Jonathan Veal

Udostępnij:

Facebook
Twitter