Yaw Yeboah na celowniku Atlético de San Luis

W ostatnim czasie wokół Yawa Yeboaha zrobił się transferowy szum. Gracz Wisły Kraków może opuścić PKO Ekstraklasę jeszcze w styczniu. Ghański serwis donosi o nowym kierunku przeprowadzki oraz potencjalnym zastępcy.

Yaw Yeboah, krzydłowy Wisły Kraków może dołączyć do meksykańskiego futbolu. Jak donosi „sportsworldghana.com”, Atlético de San Luis jest faworytem do ściągnięcia Yeboaha w zimowym okienku transferowym. „Los Atléticos” są w kontakcie z agentem zawodnika. Atlético jest w stanie zaproponować 8 milionów dolarów, czyli lekko ponad 7 milionów euro za Yawa Yeboaha, choć trzeba mieć na uwadze, iż ta kwota mogła zostać podana w nieprawidłowej walucie.

To nie jedyny egzotyczny kierunek, w którym może się udać piłkarz „Białej Gwiazdy”. Ta sama strona lekko ponad miesiąc temu wspominała o przeprowadzce do Turcji. Tamtejszym faworytem jest Fenerbahçe, z którym rozmowy miały być już na ostatniej prostej. Podobnie jak Atlético, „Żółte Kanarki” nie mają zamiaru czekać do lata i chcą ściągnąć go już zimą, więc jak widać, chętnych nie brakuje.

Yaw Yeboah – kto zastępcą?

Wisła Kraków nie próżnuje, dlatego już rozgląda się za zastępcą. „Sportsworldghana.com” informuje również, że krakowianie mają zakupić Kwadwo Asamoaha, który jest rodakiem Yawa. 19-letni skrzydłowy jest obecnie zawodnikiem łotewskiego Spartaksa Jurmala. „Rozmowy pomiędzy Wisłą Kraków a Spartaksem Jurmala osiągnęły zaawansowany etap. Łotysze są gotowi sprzedać Asamoaha w najbliższym okienku transferowym za 500 000 euro”. W tym sezonie Kwadwo rozegrał 22 spotkania, w których trzy razy wpisał się na listę strzelców i zaliczył trzy asysty.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter