Xherdan Shaqiri opuści Olympique Lyon! Klub wyraził zgodę

Zarząd Olympique’u Lyon potwierdził, że Xherdan Shaqiri jest w trakcie rozmów z innym zespołem. Zainteresowanym klubem ma być Chicago Fire z Major League Soccer.

Xherdan Shaqiri trafił do Olympique’u Lyon latem 2021 roku, tym samym kończąc rozdział w Liverpoolu. Francji on jednak nie podbił, ponieważ w lidzie wystąpił jedynie 11 razy, strzelając dwa gole i notując trzy asysty. Do tego dołożył pięć spotkań w ramach Ligi Europy.

Wygląda na to, że przygoda Szwajcara z francuskim zespołem trwała tylko kilka miesięcy, ponieważ Lyon potwierdził, że gracz jest w trakcie rozmów z drużyną Major League Soccer. „Zarząd Olympique’u Lyon i Peter Bosz poinformowali, że przychylili się do prośby Xherdana Shaqiriego. Otrzymał on możliwość rozpoczęcia rozmów z klubem MLS w sprawie przyszłego transferu. W rezultacie szwajcarski pomocnik nie wziął udziału w dzisiejszej sesji treningowej. Nie znajdzie się również w składzie, który jutro wieczorem uda się do Monaco w ramach 23. kolejki Ligue 1” – poinformował Lyon w komunikacie z dnia 4 lutego.

Zgodnie z doniesieniami Toma Bogerta z „mlssoccer.com”, Chicago Fire jest bliskie pozyskania Szwajcara. Sama transakcja jest już na zaawansowanym etapie, lecz nie jest w 100% dopięta. Jedno ze źródeł podało, że Lyon za ten transfer zgarnie 6,5 miliona euro, a sam zawodnik stałby się Designated Player. 30-latek po przylocie do Stanów Zjednoczonych zapewne z miejsca zostałby jedną z największych gwiazd ligi.

Xherdan Shaqiri wcześniej reprezentował barwy takich klubów jak Stoke City, Inter Mediolan, Bayern Monachium czy FC Basel. Jak podał Bogert, w momencie przebijania się w ostatnim z nich, obecny dyrektor sportowy Chicago pracował w Bazylei. W reprezentacji Szwajcarii wystąpił 100 razy.

Udostępnij:

Facebook
Twitter