Xavi wyznaczył transferowy cel

Według hiszpańskiego sport.es trener Barcelony Xavi oraz władze klubu podczas letniego okienka transferowego, będą chcieli przeprowadzić takie transfery, aby Barcelona znów była jednym z najlepszych klubów w Europie. Xavi chce przede wszystkim wzmocnić defensywę. Kandydatem do gry w Barcelonie, ma być Jules Kounde obecnie grający w Sevilli.

FC Barcelona jeszcze kilka lat  temu była uważana za najlepszy klub na świecie. Jednak po odejściu z klubu takich zawodników, jak: Leo Messi, czy Luis Suarez klub stracił na wartości i w efekcie drużyna nie radzi sobie tak dobrze jak kiedyś. „Duma Katalonii” w ostatnim zimowym okienku transferowym skupiła się na wzmocnieniu ofensywnych pozycji. Do klubu przyszli: Ferran Torres, Adama Traore i  Pierre-Emerick Aubameyang. Poza kupowaniem zawodników do klubu mówiło się także o rozstaniu z Samuelem Umtitim i Clementem Lengletem. Niepewna jest również przyszłość Gerarda Pique, który może się zdecyduje na zakończenie kariery.

Letnie cele transferowe Xaviego

Latem klub chce kontynuować politykę transferową. Mówi się o co najmniej dwóch transferach. Xavi bardzo liczy na pozyskanie Erlinga Haalanda z BVB.  Jednak chcąc nie chcąc, chce także wzmocnić swoją defensywę.  Szkoleniowiec Barcy ma ponoć wielką „obsesję” na punkcie francuskiego obrońcy Sevilli Julesa Kounde. Wierzy, że jest on obrońcą przyszłości, z mocą, z techniką i wszechstronnością.

Xavi bardzo chce pozyskać Kounde, ponieważ widzi, że drużyna potrzebuje rewolucji w defensywie.   Chce sobie stworzyć wiele możliwości i włączenie do gry w klubie zawodników o innym profilu. Latem klub czynił starania w pozyskaniu Cesara Azpilicuety, a także Andreasa Christensena z Chelsea, jednak  to Kounde ma być lekiem na zło w klubie. 

Aczkolwiek operacja ściągnięcia Francuza do Barcelony może być trudniejsza, niż się wydaje. Julesem  przejawia zainteresowanie kilka innych klubów jak np. Chelsea, Manchester United czy Real Madryt. Sevilla jeśli by miała puścić swojego obrońcę to za nie mniej, niż 80 milionów euro. „Los Nervionenses” wiedzą jednak, iż latem będzie trudno zatrzymać Francuza w swoich szeregach. Choć sam zawodnik nie naciska na transfer to jednak najprawdopodobniej kto da najwyższą cenę, ten pozyska go w letnim okienku transferowym.

Francuz trafił do drużyny z Andaluzji w lipcu 2019 roku. W tym sezonie wystąpił w 26 spotkaniach, w których zanotował bramkę i asystę.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter