Wychowanek Chelsea nowym obrońcą Wisły Kraków!

„Biała Gwiazda” nie zwalnia tempa. Do klubu z Krakowa przychodzi prawdziwa gwiazda, gość, który CV ma z pewnością mało ekstraklasowe.  Nowym zawodnikiem Wisły został Joseph Colley. Wzmacnia on pozycję, która ewidentnie tego wzmocnienia potrzebowała – środek obrony.

Joseph Colley to gość, który liznął trochę wielkiego futbolu. Z pochodzenia jest Gambijczykiem, ale w młodym wieku wyemigrował do Szwecji, aby reprezentować barwy młodzieżowej drużyny tamtejszego IF Brommapojkarna. Stosunkowo szybko jego ogromny talent zaczął przyciągać wielkie marki. Ostatecznie nowy gracz Wisły trafił do akademii Chelsea. Łącznie spędził tam dwa lata, występując dla drużyn U-18 oraz U-23. Niestety, nie był w stanie zadebiutować w pierwszej ekipie The Blues.

Ogromny Talent, jakim jest Colley może potwierdzać fakt, iż był on kilkudziesięciokrotnym reprezentantem szwedzkich młodzieżówek. Miał on okazję brylować w kadrach od lat 15 aż do u-19. Niestety, o ile jego juniorska kariera była usłana różami, tak jako zawodnik dorosły nie wyglądał już cukierkowo. Z akademii Chelsea trafił on do włoskiej Chievo Verony i tam również miał problemy w walce o pierwszy skład. Skończyło się na wypożyczeniu do szwedzkiego IK Sirius, w którym był on podobno niesamowicie istotnym elementem.

Jeżeli chodzi o jego charakterystykę, to jest on podobno bardzo silny, świetny w pojedynkach 1vs1, szybki, jak na środkowego obrońcę i bardzo dobrze gra piłką. Jego największymi wadami są: brak orientacji na boisku i elektryczność w niektórych sytuacjach.

– „Szczerze wierzymy, że Joseph wzmocni nas w defensywie, jego mobilność, siła i poświęcenie na boisku będą bardzo przydatne, a transfer znacząco wpłynie na rywalizację wśród obrońców. Dodatkowo Joseph sprawnie operuje piłką, co idealnie wpisuje się w nasz sposób gry” – powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków.

Colley wydaje się być bardzo przemyślanym wzmocnieniem do Wisły Kraków. W przeciwieństwie do obecnych defensorów „Białej Gwiazdy” potrafi wyprowadzać piłkę na wysokim poziomie, co jest kluczowym elementem przy rozgrywaniu akcjo od tyłu. Dobrze, że zarząd krakowskiego klubu stawia na różnorodną charakterystykę na tej pozycji.

Udostępnij:

Facebook
Twitter