Wojciech Szczęsny z problemami przed Superpucharem!

Już w środę na San Siro odbędzie się mecz Interu Mediolan oraz Juventusu. Obie drużyny zapewne wyjdą „na galowo”, lecz w ekipie „Starej Damy” może zabraknąć podstawowego bramkarza. Wojciech Szczęsny został odsunięty od składu, ponieważ nie otrzymał Green Passa.

Jednego z bohaterów niedzielnego starcia z AS Romą, Wojciecha Szczęsnego kibice uhonorowali brawami po końcowym gwizdku. Również w mediach nie zabrakło pochwał pod adresem reprezentanta Polski. Było więc zatem pewne, że golkiper wystąpi w Superpucharze Włoch. Wiadomość o absencji Polaka odbiła się szerokim echem wśród fanów Juventusu. Dlaczego? „Szczena” nie będzie mógł wziąć udziału w jutrzejszym spotkaniu, ponieważ zbyt późno przyjął on szczepionkę przeciwko COVID-19. Dopiero kilka dni temu rozpoczął on okres szczepień, o czym na Twitterze poinformował Romero Agresti, dziennikarz „GOAL.com”. Piłkarz nie posiada dokumentu potwierdzającego szczepienie.

„Mattia Perin rozpocznie w bramce, ponieważ Szczęsny wciąż nie ma zielonej przepustki. Wszyscy piłkarze są zaszczepieni, ale on zrobił to w ostatniej chwili. Będzie na stadionie jako ostatni. Wojciech usiądzie w tym meczu na ławce.” – poinformował Massimiliano Allegri, szkoleniowiec „Starej Damy”.

Jak donoszą włoskie media, Wojciech Szczęsny otrzyma tzw. Green Pass (Zieloną Przepustkę) już za kilka dni. W dalszej części miesiąca nie powinno być żadnych problemów i tym samym jego dalsze występy nie będą zagrożone.

Udostępnij:

Facebook
Twitter