Wielki powrót! Paweł Wszołek oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa

Paweł Wszołek w Legii Warszawa!

Transfery, transfery i jeszcze raz transfery – to jest coś, co Legia teraz potrzebuje dziś najbardziej. Mimo iż klub ze stolicy Polski paradoksalnie nie był zbyt aktywny w swoich poczynaniach na rynku, dzisiaj dotarła informacja o hitowym wzmocnieniu „Wojskowych”. Paweł Wszołek został ogłoszony piłkarzem Legii Warszawa! Jest to wielki powrót, który ma pomóc im w walce o utrzymanie. Wcześniej przyszedł Patryk Sokołowski, a dziś po półrocznej przerwie został tam wypożyczony kolejny zawodnik. Będzie grał na Łazienkowskiej 3 do końca trwającego sezonu. Na koszulce 30-latka będzie widniał numer 13.

„Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed transferem do Unionu Berlin. Liczymy na jego pomoc” – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

W swoim CV Paweł Wszołek ma kilka ciekawych epizodów. Zaliczył takie zespoły jak Sampdoria, Hellas Verona, Queens Park Rangers, czy ostatnio Union Berlin. Czasem z gorszymi, a czasem z lepszymi skutkami. W Polsce pozostawił  jednak po sobie bez cienia wątpliwości dobry ślad. W Legii dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, grając 59 razy, zdobywając przy tym 12 bramek i 15 asyst. Sprowadzenie go da Aleksandarowi Vukoviciowi możliwość ustawiania Mattiasa Johanssona wśród trójki środkowych obrońców, przynajmniej do czasu, aż nie wróci Artur Jędrzejczyk.

30-latek będzie miał szansę na oficjalny debiut czwartego lutego. Wtedy Legia zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Paweł Wszołek skwitował swoje przyjście w samych superlatywach:

„Nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu. Bardzo się cieszę, że jestem w Legii. Mam nadzieję, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej drużyny, a ja sam potwierdzę swoją jakość na boisku. Chwile przeżyte za trenera Vukovicia były jednymi z najpiękniejszych w mojej karierze. Zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski, mieliśmy świetną, bardzo zgraną ekipę. Śledziłem praktycznie wszystkie spotkania Legii. Wiem, że jest tutaj bardzo dużo jakości, wielu świetnych ludzi – nie tylko piłkarzy, bo mam na myśli całą społeczność w klubie”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter