Widzew Łódź sprowadzi piłkarza Lecha? To byłby hit

Widzew Łódź po piłkarza Lecha

Widzew Łódź ma komfortową sytuację w I Lidze. Na tę chwilę zajmują drugą pozycję w tabeli z przewagą czterech punktów nad trzecią Koroną Kielce i stratą pięciu do Miedzi Legnica. Są jednymi z głównych kandydatów do awansu. Ich ambicje też sięgają Ekstraklasy. „Awans w tym sezonie? Chcielibyśmy, ale nie na zasadzie Ekstraklasa albo śmierć” – mówił prezes Mateusz Dróżdż w pokoju „#WidzewRozmawia” na Twitterze.

„Przegląd Sportowy” poinformował o zainteresowaniu Widzewa piłkarzem z Ekstraklasy. Chodzi o Alana Czerwińskiego, który nie znalazł uznania w oczach Macieja Skorży. W tym momencie nie jest pierwszym, ani nawet drugim prawym obrońcą w hierarchii. Przegrywa bowiem rywalizację z Joelem Pereirą oraz Lubomirem Satką, który głównie gra w roli stopera. Widzew jest zdecydowany, aby wzmocnić się 29-latkiem już teraz. Mimo iż Czerwiński jest teoretycznie piłkarzem niepotrzebnym „Kolejorzowi”, ten transfer może być trudny do zrealizowania w trwającym okienku.

Może być teraz ciężko

Lech Poznań szuka obecnie kogoś do środka obrony. Mówiło się jakiś czas temu dość intensywnie o Adrianie Rusie, natomiast temat ucichł. Obecnie w kadrze poznaniacy mają zaledwie trzech środkowych obrońców. Sprowadzenie kolejnego może nawet nie dać gwarancji, choć z pewnością tę całą transakcję przybliży. Jeżeli przeprowadzka Czerwińskiego do Łodzi nie powiedzie się w tym okienku, z pewnością Widzew spróbuje sprowadzić go latem. Wtedy może być już znacznie łatwiej. Sam zawodnik, który czuje zawód z powodu swojej pozycji w Lechu, jest skłonny do przenosin właśnie tam.

 

Widzew Łódź nie zamierza zatrzymywać się na rynku transferowym. Do tej pory przeprowadzili trzy ruchy. Wicelidera I ligi wzmocnił Bartłomiej Pawłowski ze Śląska Wrocław, a także Kristoffer Hansen oraz Marton Kreuziegler. Oboje trafili z norweskiego Sandefjordu.

Alan Czerwiński przeniósł się do Lecha latem 2020. roku i zagrał w ich barwach równe 50 razy.

 

Inne o polskiej piłce:

Jewhen Konoplanka może trafić do Ekstraklasy! – Futbol Info

Mecz walki – Piast Gliwice 0:0 Górnik Zabrze (2:4) – Futbol Info

Daniel Łukasik rozwiązał kontrakt z Ankaragücü (futbolinfo.pl)

Udostępnij:

Facebook
Twitter