Vuković zostanie trenerem reprezentacji?

Ostatnio nie dzieje się najlepiej w Legii. Oprócz problemów sportowych, finansowych i kadrowych znowu pojawiają się problemy z trenerem. Tym razem szkoleniowiec mistrza Polski ma odejść nie dlatego, że ma słabe wyniki, tylko pojawiła się ciekawa oferta od reprezentacji. Zdaniem Super Expressu Aleksandar Vuković ma odejść do reprezentacji Grecji.

 

Jak duże szanse ma Vuković?

Trzeba przyznać, że nie za duże, skoro w kontekście Greków wymienia się kilka innych, ciekawszych nazwisk. Już nawet kandydatura trenera Pogoni Szczecin – Kosty Runjaicia wydaje się rozsądniejsza. Natomiast wydaje się, że te dwie opcje są dla Grecji jedynie rezerwowe. Głównie mówi się o Włochach – Luigim di Biagio, Gennaro Gattuso oraz Giannim De Biasim. Jednym z głównych kandydatów jest także łączony w przeszłości z reprezentacją Polski Marcel Koller.

 

Sytuacja Grecji po odejściu szkoleniowca

Ostatnim trenerem kadry reprezentacji z południa Europy był John van’t Schip. Holender pochodzenia kanadyjskiego pracował z Grekami 2,5 roku i większych sukcesów nie osiągnął. Tragedii jednak także nie ma – dwukrotnie trzecie miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata oraz otarcie się o awans w Lidze Narodów. Grecja wówczas przegrała o dwa punkty promocję do wyższej dywizji ze Słowenią.

 

Vuković chciałby się ewakuować z Warszawy?

Jest to z jednej strony prawdopodobne, bo, jak wspominaliśmy we wstępie, Legia ma dużo problemów na różnych płaszczyznach, więc serbski trener mógłby chcieć odejść z mistrza Polski, bo Dariusz Mioduski i Jacek Zieliński nie spełnili jego oczekiwań transferowych. Z drugiej zaś strony, Vuković wiedział, że aktualnie Legia to nie będzie łatwe miejsce do pracy, szczególnie gdy „Wojskowi” są w strefie spadkowej. Dlatego propozycja z Grecji może okazać się dla niego kusząca.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter