Umtiti poważnie kontuzjowany. FC Barcelona ma problem

Mimo, że Samuel Umtiti już od dłuższego czasu nie jest podstawowym obrońcą „Blaugrany”, kontuzja nigdy nie jest dobrą wiadomością. Francuz doznał kontuzji na poniedziałkowym treningu FC Barcelony. Dla „Dumy Katalonii’ to nie tylko problem sportowy, ale 28-latek miał zostać wypożyczony podczas trwającego zimowego okna transferowego. 

Umtiti renueva:

Niedawno stoper klubu ze stolicy Katalonii ku zaskoczeniu wszystkich przedłużył umowę z klubem. Każdy w klubie był zdania, aby pozbyć się środkowego obrońcy, lecz nikt nie chciał przejąć jego bardzo wysokiej pensji. Limit płac w Barcelonie dobijał sufitu, przez co zarejestrowanie Ferrana Torresa było kłopotem. Mateu Alemany – obecny dyrektor sportowy „Blaugrany” opracował świetny plan. Z powodu braku zainteresowanych zarząd „Dumy Katalonii” przedłużył umowę z Umtitim, znacznie obniżając jego pensję i rozkładając ją do 2026 roku. Co więcej, to pozwoliło na zarejestrowanie Ferrana Torresa.

Odejście Francuza:

Umtiti w tym sezonie rozegrał zaledwie jedno oficjalne spotkanie w barwach FC Barcelony. W niedawnym meczu z Realem Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii zabrakło go choćby na ławce rezerwowych. Hiszpański „Sport” informował, że Barcelona chce wypożyczyć Samuela. Warto również dodać, że po przedłużeniu umowy zgłosiło się kilku chętnych na pozyskanie mistrza świata. Teraz te plany legły w gruzach, podczas poniedziałkowego treningu stoper złamał mały palec u stopy. Najprawdopodobniej czeka go operacja i minimum 3 miesiące przerwy od gry.

Udostępnij:

Facebook
Twitter