UEFA wyznaczyła sędziów europejskich finałów

W najbliższych dniach rozpocznie się walka o miano najlepszych drużyn w trzech klubowych rozgrywkach odbywających się w Europie. Wiemy jakie drużyny w tych finałach wystąpią. A dzisiaj poznaliśmy też sędziów tych finałów wyznaczonych przez UEFA. 

Zazwyczaj maj to miesiąc, w którym rozgrywane są finały klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Znamy uczestników tychże finałów. Poza zespołami walczącymi o trofea poznaliśmy też obsadę sędziowską spotkań. Niestety w żadnym z finałów nie zobaczymy polskich arbitrów.

Sędziowie finału Ligi Europy UEFA

18 maja na pierwszy ogień przyjdzie nam się emocjonować finałem Ligi Europy. W tym finale zmierzą się ze sobą Eintracht Frankfurt i Rangers F.C. Spotkanie odbędzie się na stadionie Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan w Sewilli. Sprawiedliwym tego starcia będzie arbiter ze Słowenii – Slavko Vincić. Na liniach asystować mu będą jego rodacy – Tomaz Klancnik i Andraz Kovacic. Sędzią technicznym będzie Serb – Srdjan Jovanović. Natomiast na VAR-ze zasiądą: Pauluss van Boekels (Holandia), Jure Praprotnik (Słowenia), Alejandro Hernandez Hernandez oraz Roberto Diaz Perez del Palomar (obaj Hiszpania).

Sędziowie finału Ligi Konferencji

Tydzień po finale Ligi Europy odbędzie się finał Ligi Konferencji. 25 maja o godzinie 21:00 na boisko stadionu w Tiranie wybiegną zespoły Romy i Feynoordu. Ten mecz finałowy o pierwsze w historii trofeum w Lidze Konferencji poprowadzi sędzia z Rumunii pan Istvan Kovacs. Na liniach asystować mu będą jego rodacy Vasile Florin Marinescu oraz Mihai-Ovidiu Artene. Sędzią technicznym będzie Szwajcar Sandro Scharer. W wozie VAR zasiądzie zespół niemieckich arbitrów  dowodzony przez Marco Fritza, którego wesprą Christian Dingert i Bastian Dankert.

Sędziowie finału Ligi Mistrzów UEFA

Na koniec starcie o wygranie Ligi Mistrzów. 28 maja o godzinie 21:00 zawalczą ze sobą ekipy Liverpoolu i Realu Madryt. Mecz zostanie rozegrany na Stade de France w Paryżu. Odpowiedzialnym za przebieg spotkania zgodny z zasadami będzie doświadczony sędzia Clement Turpin. Arbitrami linowymi będą Nicolas Danos i Cyril Gringore. Sędzią technicznym będzie Benoit Bastien. A głównym sędzią VAR będzie Jerome Brisard.

W rezultacie nasz polski sędzia Szymon Marciniak nie poprowadzi żadnego z tych spotkań. Podczas gdy w ostatnim czasie wokół jego osoby było sporo plotek na temat tego, aby poprowadził jeden z finałów. Istotnie Marciniak mógł liczyć na nominację, ponieważ sędziował rekordową dla siebie liczbę meczów w Lidze Mistrzów w tym sezonie.