Tomasz Kupisz znowu zmienia klub!

Niespełna 32-letni Tomasz Kupisz już 12 raz zmienia klub we Włoszech. Tym razem to Reggina potwierdziła zatrudnienie Polaka.

Można śmiało powiedzieć, że Tomasz Kupisz podczas całej swojej kariery zwiedził Włochy wzdłuż i wszerz. Do słonecznej Italii trafił w 2013 roku. A wtedy rozpoczął granie dla Chievo Verona. 

Tomasz Kupisz nie był pierwszym wyborem trenera w Pordenone, w związku z tym musiał poszukać sobie nowego klubu.  Być może Reggina zapewni mu regularną grę. Jego dotychczasowy klub znajduje się na szarym końcu tabeli Serie B, istotnie Reggina też walczy o utrzymanie, bo jest aktualnie na 14 pozycji w tabeli i ma 10 oczek przewagi nad strefą spadkową. W związku ze zwieńczeniem celu, jakim jest utrzymanie, to klub musiał wprowadzić jeszcze kilka zmian. Poza Kupiszem do klubu dołączył m.in. Michael Folorunsho z SSC Napoli.

Tomasz Kupisz spędzi w nowym klubie resztę sezonu, a jeśli się sprawdzi, to być może zostanie wykupiony, bowiem dyrektorzy zespołów mieli uzgodnić stosowny zapis w umowie mający umożliwić Regginie wykupienie karty zawodniczej byłego reprezentanta Polski.

Dotychczasowa kariera Tomasza Kupisza

Polak jest wychowankiem Juniora Radom. W 2006 roku angielskie Wigan Athletic kupiło go do pierwszej drużyny. W 2010 roku wrócił do Polski, a konkretniej do Jagielloni Białystok. Prawdopodobnie był to jego najlepszy okres w karierze. Dla „Żółto-Czerwonych” zagrał w 95 spotkaniach, strzelając 11 goli. Z tym klubem zdobył Superpuchar Polski w 2010 roku. Istotnie kariera w Chievo Kupisza była nieudana. W Chievo zagrał tylko jedno spotkanie. Przede wszystkim reprezentował on jeszcze we Włoszech  barwy: Bari, Ceseny lub Salernitany 

Debiut w reprezentacji

Bezsprzecznie dobra gra w Jagielloni dała okazje Kupiszowi na debiut w pierwszej reprezentacji Polski. Podczas gdy kadra przygotowywała się do Euro 2012 to zagrał w 2010 roku w towarzyskim meczu z Bośnią i Hercegowiną, chociaż na samym Euro nie zagrał. 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter