To już niemal pewne. Luquinhas jedną nogą w nowym klubie!

Luquinhas poza Warszawą

O odejściu Luquinhasa z Legii Warszawa mówi się już od kilku tygodni. Portal Legia.Net poinformował dziś rano, że odejście Brazylijczyka jest już sprawą przesądzoną. Oficjalny komunikat pozostaje kwestią kilku dni, a może nawet i godzin. Transfer mógł zostać zrealizowany nawet wcześniej, ale w ostatnich dniach Luquinhas czekał na wizę pracowniczą i finalną decyzję właściciela klubu. Legia otrzyma od New York Red Bulls kwotę przekraczającą 3 mln euro.

Luquinhas przeniósł się do Legii Warszawa latem 2019. roku za 600 tys. euro. Odszedł wtedy z portugalskiego CD Aves. Brazylijczyk zagrał w barwach „Wojskowych” 110 oficjalnych spotkań, w których zdobył 12 bramek. Dodatkowo wygrał dwa mistrzostwa Polski, będąc jednocześnie kluczową postacią projektów kolejnych trenerów. Co ciekawe, od momentu jego przyjścia, był najczęściej faulowanym zawodnikiem w Ekstraklasie.

Legia po Luquinhasie

Legia już zabrała się za poszukiwania piłkarza, który mógłby zastąpić 25-latka. Do sprawy odejścia pomocnika i niełatwych poszukiwań następcy odniósł się sam dyrektor sportowy klubu ze stolicy Jacek Zieliński:

„Jeżeli Luquinhas nas opuści, a wszystko na to wskazuje, to z pewnością będzie to – na ten moment – jakieś osłabienie dla naszego zespołu. Ale drużyna, tak jak przyroda, nie znosi próżni, w miejsce jednych zawodników pojawiają się drudzy. Myślimy nad uzupełnieniem tej pozycji, lecz w takim momencie, zimą, to nie jest prosta sprawa, żeby znaleźć piłkarza, który mógłby już teraz zastąpić Luquinhasa 1 do 1. Tacy gracze nie są łatwi do znalezienia. Jeśli w rundzie wiosennej nie wykreuje nam się zawodnik, to latem sprowadzimy piłkarza, który będzie spełniał nasze oczekiwania i wypełni lukę po Luquinhasie”.

Już raczej dla Legii Warszawa Luquinhas nie zagra. Nie znalazł się w kadrze na ostatni mecz z Zagłębiem Lubin, a jego przyszłość jest już ukierunkowana na szybkie przenosiny do Stanów Zjednoczonych.

 

Inne:

FC Barcelona walczy o nowego pomocnika. Jest nazwisko! – Futbol Info

Fatalne wieści dla Realu Madryt przed starciem z PSG – Futbol Info

Przepis na idealny wieczór. Manchester City vs Brentford – Futbol Info

Udostępnij:

Facebook
Twitter