Thibault Moulin znowu zagra w Polsce?

Według doniesień  portalu transfery.info Thiabault Moulin może ponownie zagrać w Polsce. Ponoć rozwiązał on swoją umowę z klubem FC Academica Clinceni i po jego usługi miał się zgłosić 4 ligowy klub w Polsce.

Francuz od 2021 roku grał w Rumunii. Jednak już zimą podczas ostatniego okienka transferowego chciał odejść. Powodem tej decyzji były zaległości finansowe, jakie miał klub względem 32-latka.

W trakcie ostatniego okienka Francuzowi nie udało się znaleźć nowego pracodawcy, i w związku z tym miał poprosić o rozwiązanie umowy. Widząc taki obrót spraw po byłego gracza Legii Warszawa, miała się zgłosić Wieczysta Kraków. Oferta tego klubu miała być na tyle korzystna, że jeszcze w tym tygodniu Francuz ma podpisać umowę z drużyną prowadzoną przez Franciszka Smudę.

Wieczysta Kraków osiągnęła sporą popularność dzięki sprowadzeniu kilku znanych nazwisk z przeszłością w ekstraklasie. Grają tam już np. Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Łukasz Burliga czy Wilde-Donald Guerrier. A trenerem drużyny jest były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Przebieg kariery Thibault Moulin

Thibault Moulin jest wychowankiem SM Caen. Najlepiej pokazał się, grając w latach 2016-18 w Legii Warszawa. Z Wojskowymi wywalczył dwa razy tytuł Mistrza Polski, a także Puchar Polski. Zagrał z klubem także w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. A w meczu z Realem Madryt zdobył nawet bramkę dla Legii. Z Warszawy odszedł zimą 2018 roku, przechodząc do PAOK FC. Potem grywał jeszcze w  Ankaragücü, Xanthi i w MOS Caen. Od 2021 roku  grał w rumuńskiej ekstraklasie. Jeśli doniesienia się potwierdzą to teraz będzie, grał w polskiej czwartej lidze. 

32-latek jest także dwukrotnym reprezentantem francuskiej młodzieżówki u-21.

Udostępnij:

Facebook
Twitter