Termalica rozważa nowe opcje na stanowisko trenera

Termalica zakończyła rok kalendarzowy na ostatnim miejscu w ekstraklasowej tabeli. Nie dziwi więc fakt, że ich trener – Mariusz Lewandowski, został zwolniony z klubu. Trzeba jednak przyznać, że „Słonie” nie śpieszą się jeżeli chodzi o znalezienie jego następcy. Niedługo minie 3 tydzień odkąd ekipę objął asystent byłego szkoleniowca. Jak mówią media, wybór ten jest dość skomplikowany.

 

Początkowo sytuacja była dosyć klarowna. Głównym kandydatem na trenera Termalici był Pavlo Stano, były zawodnik takich klubów, jak Jagiellonia, Korona Kielce, czy też właśnie Termalica. W tej też ekipie szlifował swoje umiejętności szkoleniowe jako asystent. Jego ostatnim klubem był MKS Zilina. We słowackiej ekstraklasie ma na koncie 68 spotkań, w których wykręcił średnią punktową wynoszącą 1,71. Mimo zapewnień takich użytkowników, jak popularny Janekx89, kibiców coraz bardziej niepokoi fakt, iż klub nie dogadał się jeszcze z ich byłym piłkarzem. Podobno w grę wchodzą różne alternatywy.

W czeskich mediach mówi się, że do gry o stołek trenera Termalici wszedł Radoslav Latal. Były szkoleniowiec Piasta Gliwice ostatnio prowadził Sigme Ołomuniec. Sam Latal potwierdził, że temat istnieje.

Portal „Weszło” informuje także o opcji polskiej – Radosławie Sobolewskim. Były trener Wisły Płock pozostaje bez pracy od momentu, gdy został zwolniony w poprzednim sezonie. Jego kandydatura wydaję się być stosunkowo ciekawa. Gdyby ofertę „Słoni” przyjął Piotr Stokowiec moglibyśmy zamknąć temat, już dawno temu. Najprawdopodobniej jednak nie będziemy musieli już długo czekać na oficjalne potwierdzenie nowego trenera.

Udostępnij:

Facebook
Twitter