Szwed zasila Lechię Gdańsk! Ma ponad 80 występów w Allsvenskan

Lechia Gdańsk za pomocą swojej strony internetowej poinformowała o ściągnięciu nowego obrońcy. „Biało-Zielonych” zasilił Szwed, Henrik Castegren.

Od momentu opuszczenia Lechii Gdańsk przez Bartosza Kopacza (środkowy obrońca przeniósł się do Zagłębia Lubin), klub musiał poszukać piłkarza, który zasili linię defensywy. Ogłoszenie nowego nabytku nastąpiło w piątek 18 lutego, czyli ponad miesiąc później. Do klubu trafił Henrik Castegren, Szwed, który wcześniej występował w IFK Norrköping. W Allsvenskan dla „Biało-Niebieskich” zanotował on 81 występów, notując przy tym 3 trafienia oraz cztery asysty. Najczęściej grywał on na pozycji środkowego obrońcy, choć wcześniej niejednokrotnie wystąpił na boku defensywy.

„Jestem szczęśliwy, że jestem w Gdańsku i podejmuję nowe wyzwanie. W tym sezonie chcę rozegrać tyle spotkań, ile tylko będzie możliwe. Czekam na debiut, chcę już spotkać się z kibicami. Chcę dawać drużynie dużo pewności w obronie. Swoją grą mogę pomóc w budowaniu i tworzeniu akcji od podstaw oraz zapewnić stabilność, gdy utrzymujemy się przy piłce. Ciężko pracuję i uważam, że dzięki temu wszystko można osiągnąć. Pracuje każdego dnia na to, aby się rozwijać i grać coraz lepiej” – powiedział Henrik Castegren po transferze do Lechii.

Swojego zadowolenia z tego ruchu nie kryje również Tomasz Kaczmarek, szkoleniowiec zespołu – Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten transfer. Od momentu, gdy opuścił nas Bartosz Kopacz, szukaliśmy zawodnika na tę pozycję. Myślę, że Henrik spełnia kryteria, które pozwalają mu być dla dobrym obrońcą. Dysponuje dobrą techniką, jest szybki, agresywnie broni. Teraz będzie potrzebował kilku tygodni na adaptację i przygotowanie do gry. Cieszę się, że jest z nami i będzie nam pomagał w następnych latach.”

Umowa Szweda z zespołem obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku – zawarto w niej również opcję przedłużenia o kolejny rok. Henrik Castegren w Gdańsku będzie grał w koszulce z numerem 3.

Henrik Castegren to 25-letni Szwed występujący na pozycji środkowego obrońcy. We wcześniejszych etapach swojej kariery reprezentował takie kluby jak IF Sylvia czy Degerfors IF.

Udostępnij:

Facebook
Twitter