Szewczenko w reprezentacji Polski? To możliwe!

Karuzela nazwisk na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski nie zatrzymuje się. Do grona potentatów dołącza legenda ukraińskiej piłki – Andrij Szewczenko.

Jak podaje portal Weszło, ikona włoskiego futbolu miała by objąć reprezentacje Polski na mecze barażowe i możliwy mundial. Szewczenki nie trzeba długo przedstawiać, absolutnie genialny napastnik Dynama Kijów czy AC Milanu, do tego Złota Piłka czy triumf w Lidze Mistrzów wraz z ekipą Rossoneri. 

Ukrainiec zaczął trenerkę z wysokiego C, pierwszym zespołem jaki przyszło mu prowadzić była reprezentacja Ukrainy, którą objął w 2016 roku. Jego największy sukces to ćwierćfinał na ostatnich mistrzostwach Europy, pokonując, stawianą w roli faworyta, Szwecje Janna Andersona 2:1 w 1/8.

Obecnie ,,Szewa” jest trenerem Genoi, która zmaga się z olbrzymim kryzysem. Klub z Stadio Luigi Ferrari przegrał pięć na osiem meczów, wygrywając jeden i to w Pucharze Włoch. Mimo wszystko Cezary Kulesza wyraża zainteresowanie Ukraińcem i dopisuje go do grona kolejnych potentatów.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter