Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną?

Wojciech Szczęsny to już doświadczony bramkarz reprezentacji Polski. Polak wziął udział w wywiadzie dla „Przeglądu sportowego”, w którym między innymi stwierdził, że to mogą być jego ostatnie Mistrzostwa Świata. „Nie wiem czy, dam radę w 2026 roku”- poinformował bramkarz.

Wojciech Szczęsny to bardzo doświadczony bramkarz. 32-latek wystąpił już na Euro 2012, Euro 2016, Mistrzostwach Świata 2018 oraz na Mistrzostwach Świata 2020(1). Niedawno reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na kolejną ważną imprezę. Polacy pojadą pod koniec roku do Kataru na Mundial. Szczęsny przyznał, że ze względu na ogromną konkurencję może to być ostatnia taka impreza dla golkipera Juventusu.

– Grałem o swój ostatni mundial w życiu. Pierwszy, ten w Rosji, był nieudany i nawet gdyby i ten drugi, w Katarze, też miał się nie udać i znowu zostaniemy zweryfikowani, że to jednak nie nasz poziom, to mimo wszystko lepiej mieć w CV dwa mundiale – przyznał Szczęsny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Szczęsny jest pierwszym wyborem Czesława Michniewicza, warto również dodać, że Wojciech zalicza się do starszej generacji, dla której mogą to być ostatnie Mistrzostwa. W tej grupie są również tacy zawodnicy jak: Glik, Grosicki, Lewandowski, Krychowiak.

– Kto z tych, którzy byli na EURO w 2016 i na MŚ w 2018 r. dojedzie na mundial 2026? Może Robert. Kamilowi, Grześkowi czy mnie może być trudniej. Zobaczymy, na co pozwoli ciało i głowa. Nie wypisuję się z grania do 40., ale patrząc realnie, ile mogę dać dzisiaj i, zastanawiając się, ile będę mógł dać za cztery lata, to nie wiem, czy dam radę. Gdyby zdarzyło się coś nieprzewidzianego, będę grał i do 2030 r. Jednak dziś bardzo trudno mi sobie to wyobrazić – powiedział Szczęsny.

Wojciech Szczęsny zaliczył już 63 występy w Reprezentacji Polski.