Sven Botman otrzymał swoją cenę. Za Holendra trzeba wyłożyć krocie

Sven Botman jest jedną z gwiazd młodego pokolenia. Lille przedstawiło ile trzeba za niego zapłacić by 21-latek zmienił barwy.

Mistrzowie Francji za swojego obrońcę oczekują aż 60 mln €. Ma to być odpowiedź dla Newcastle, które ostatnio złożyli za młodego piłkarza ofertę prawie dwukrotnie mniejszą. Nowo przejęty przez księcia Arabii Saudyjskiej klub zaproponował Lille 35 mln €, Les Dogues jednak tą ofertę odrzucili.

Botman był jedną z kluczowych postaci w zdobytym w zeszłym sezonie przez Lille mistrzostwie Francji, co od razu przełożyło się na jego cenę, gdyż przed sezonem 2020/21 drużyna z północy Francji zapłaciła Ajaxowi jedynie 8 mln €. W tym sezonie jednak uczestnicy 1/8 finału Ligi Mistrzów radzą sobie dużo gorzej.

Nie chodzi tutaj o straty zawodników przed sezonem, które często mają miejsce po niespodziewanym mistrzostwie jakiegoś klubu. Z drużyny latem z podstawowego składu odeszło jedynie dwóch zawodników. Są to: bramkarz Mike Maignan, który udał się do Milanu i Boubakary Soumare, który próbuje swoich sił w Leicester City. Jednak kilka dni temu z klubu odszedł także Jonathan Ikone zmieniający klub na Fiorentinę.

Kluczową stratą dla Lille było odejście z funkcji trenera Christopha Galtiera. Galtier zdecydował się pod koniec czerwca, że obejmie Niceę i z nimi również osiąga wynik ponad stan. Drużyna z Nicei obecnie jest wiceliderem Ligue 1 i wydaje się, że do końca będzie walczyć o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.
Tabela Ligue 1

Jak widać Lille nie wygląda już tak dobrze jak w zeszłym sezonie i Botman sam może chcieć odejść. 60 mln € na pewno nie będzie ceną zaporową dla Newcastle, ale na pewno może pomóc Lille w odbudowaniu drużyny.

Udostępnij:

Facebook
Twitter