Süle załata obronę Chelsea?

Niklas Süle odejdzie z Bayernu. Takie informacje przekazał Oliver Kahn. Od momentu przekazania tych informacji niewątpliwie Niemiec zaczął być łączony z wieloma klubami.  Wielkim talentem Niemca ma być menadżer Chelsea – Thomas Tuchel. Między klubami może dojść do wymiany defensorów.

Niklas Süle stał się jedną z podpor bloku defensywnego Bayernu Monachium po odejściu Jeroma Boatenga z klubu. To sprawiło, że niemiecki obrońca chciałby zarabiać więcej. Na to władze mistrza Niemiec nie chciały się zgodzić i pozwolą Süle odejść. Te informacje przekazał już Oliver Kahn. Ze względu na ten fakt Niemiec w ostatnich dniach był łączony z wieloma klubami.

Süle lekarstwem dla Chelsea

Jak donosi Adam Newson z football.london niewątpliwym fanem talentu Niemca ma być Thomas Tuchel – menadżer Chelsea. Bezsprzecznie The Bleus pozostają w trudnej sytuacji kontraktowej. Prawdopodobnie z klubu odejdzie Andreas Christensen i Cesar Azplicueta. Według doniesień medialnych, po wygaśnięciu kontraktów w czerwcu, oboje mają zasilić skład FC Barcelony. W ostatnich tygodniach rozwiązała się sytuacja Thiago Silvy. Brazylijczyk przedłużył klub ze stołecznym klubem. Do wyjaśnienia pozostaje przyszłość ostoi defensywy Chelsea – Antionio Rudiger – powrócił do łask pod wodzą Tuchela, ale również chce zmienić otoczenie. W rezultacie tych decyzji włodarze Chelsea muszą poszukać wzmocnienia.

Saga poszukiwana nowego pracodawcy przez Rudigera trwa już od wielu tygodni. Wiele się mówiło, że Niemiec ma zasilić szeregi Realu Madryt. Ponieważ „Królewscy” mieli się wycofać z tego ruchu to właśnie władze Bayernu mają być zainteresowane zatrudnieniem Niemca w miejsce odchodzące Süle. Między Bayernem, a Chelsea miałoby dojść wtedy do nieformalnej wymiany defensorów.

Chelsea niegdyś miała interesować się Niemcem. Antonio Conte był wielkim zwolennikiem tego ruchu. Süle zagrał łącznie w 157. spotkaniach Bayernu. Strzelił w nich nawet sześć bramek i zanotował czterokrotnie asystę. W tym sezonie wystąpił w 25 spotkaniach. Jeżeli nie uda się zatrudnić Rudigera to na liście życzeń Bayernu widnieją takie nazwiska jak Dennis Zakarii, Matthias Gintera. Zdecydowanie saga transferowa niemieckiego stopera będzie niezwykle ciekawa!

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter