Sule wybrał nowy klub! Szokująca decyzja Niemca

Niklas Sule z końcem tego sezonu opuści Bayern Monachium. Umowa obrońcy wygasa latem, a ten nie ma w planach jej przedłużać. W kontekście przenosin mistrza Niemiec mówiło się o takich klubach jak Chelsea czy Manchester United. Decyzja jest jednak szokująca. Jak podaje Fabrizio Romano na swoim twitterze, Sule odejdzie do Borussi Dortmund.

To już pewne, Sule odejdzie z Monachium:

Obecny kontrakt reprezentanta Niemiec z mistrzami kraju obowiązuje tylko do czerwca tego roku. Piłkarz nie zamierza przedłużać tej umowy i po zakończeniu sezonu stanie się wolnym zawodnikiem. Do tej pory łączono go przede wszystkim z drużynami z angielskiej Premier League – między innymi londyńską Chelsea, Newcastle United czy Manchester United. Co więcej, w tych zespołach mógłby liczyć na zdecydowanie większe zarobki.

Jego agent, Volker Struth, utrzymuje, że piłkarzowi nie chodziło o pieniądze. Jego zdaniem Sule nie czuje się wystarczająco doceniany, jeżeli chodzi o jego rolę w Bayernie.

Nowy klub Sule został już wybrany. Niklas podjął decyzję niedawno. Byłbym zdziwiony, gdyby zmienił zdanie – ujawnił Struth. Teraz w mediach pojawiły się informacje na temat tego, gdzie trafi obrońca.

Sytuacja nabrała bardzo szybkiego tempa, Borussia Dortmund na swoim twitterze poinformowała, że Sule dołączy do drużyny prowadzonej przez Marco Rose po zakończeniu obecnego sezonu.

W drużynie BVB może liczyć na miano lidera formacji defensywnej. Niklas ma stać się jedną z najważniejszych i lepiej opłacanych postaci w Dortmundzie. Obecnie Borussia zajmuje drugie miejsce w Bundeslidze, ale po niedzielnej porażce z Bayerem Leverkusen traci już dziewięć punktów do Bayernu.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter