Słowak wróci do Ekstraklasy? Termalica szuka nowego trenera!

Od 13 grudnia Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie ma trenera. 17 dni temu z drużyny z gminy Żabno odszedł wówczas Mariusz Lewandowski i była to decyzja co najmniej dziwna. Nie chodzi o to, że szkoleniowiec osiągał wyniki ponad stan, bo tak nie było. Bardziej dziwi fakt, że zwolnienie nastąpiło na jedną kolejkę przed rundą zimową. A zastępcy nie było, bo nie powiecie nam, że Waldemar Piątek, dotychczasowy trener bramkarzy, godnie zastąpił byłego piłkarza Szachtaru Donieck.

 

Dobra, może coś o potencjalnym, nowym trenerze

To nie jest głupi pomysł. Głupim pomysłem nie jest także pozyskanie Pavola Stano z MSK Ziliny. Jak informuje Janekx89, były zawodnik „Słoni” ma być nowym szkoleniowcem małopolskiej drużyny. Jest to opcja numer dwa, bo wcześniej rozmawiano z Piotrem Stokowcem, ale ten wybrał ofertę lepszą finansowo – Zagłębie Lubin. Wracając do Stano, poza reprezentowaniem Termaliki na boisku, był także asystentem Jacka Zielińskiego, gdy ten pracował w Niecieczy. Potem przeszedł do Ziliny, gdzie najpierw był asystentem w drużynie rezerw, a potem zaczął pracować na własne nazwisko. Na ten moment prowadził słowacki klub w 68 meczach.

 

Sukcesy?

Jak na dwa lata pracy całkiem niezłe. Awans do eliminacji LKE, w których Zilina zaszła aż do IV rundy oraz wygranie nagrody dla najlepszego trenera sezonu. Oczywiście trzeba też wspomnieć o negatywach, czyli porażce w I rundzie LE z The New Saints czy zwolnieniu z klubu dwa miesiące temu. Poza czysto materialnymi osiągnięciami, można wyróżnić także bardzo przyjemną dla oka grę zespołu. To nie była typowa rąbanka w stylu Cracovii czy dawnej Korony Kielce, a taka słowacka wersja Barcelony. Inna sprawa, że w Termalice Stano będzie miał do dyspozycji o wiele słabszych graczy…

 

Bruk-Bet Termalica – szanse na spadek. Znaczy utrzymanie

Niecieczanie mają aktualnie 12 punktów w tabeli i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej, 15. lokaty tracą sześć „oczek”, ale mają mecz zaległy z Legią Warszawa. Do końca sezonu zostało jeszcze 15 kolejek, a runda wiosenna rusza na początku lutego. Pierwszym spotkaniem „Słoni” będzie mecz z Jagiellonią Białystok, który odbędzie się 4 lutego.

 

Zobacz też => Były trener Chelsea selekcjonerem reprezentacji Polski?

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter