Serie A: Joaquin Correa przeszedł pierwsze badania kontrolne związane z urazem

Jak wiadomo w ostatnim meczu Interu przeciwko Empoli, urazu lewego uda doznał Joaquin Correa. Klub poinformował, że Argentyńczyk przeszedł już pierwsze badania w celu dokładnej diagnozy problemu

Joaquin Correa przeszedł już wstępne badania związane z niedawnym urazem:

źródło: Gianluca Di Marzio na Twitterze (https://twitter.com/DiMarzio)

Joaquin Correa- opis urazu

Dla Correi, środowy mecz z Empoli to raczej słodko-gorzkie przeżycie. Co prawda jego zespół awansował do kolejnej rundy Pucharu Włoch (mimo, że nie obyło się bez problemów), ale sam Argentyńczyk za długo pograć nie mógł. Już po 5. minutach od pierwszego gwizdka sędziego, napastnik poczuł ból w okolicy lewego uda. Uraz okazał się na tyle poważny, że wyeliminował byłego zawodnika Lazio z dalszego uczestnictwa w meczu. Za niego na murawie pojawił się Alexis Sanchez, który jak się później okazało miał swój udział przy awansie, notując gola i asystę.

Jaka przerwa czeka napastnika?

Wstępne badania wykazały, że główny problem dotyczy zginaczy lewego uda. Zazwyczaj przerwa związana z tego typu urazami wynosi około jednego miesiąca.

Niemniej jednak dokładniejsze dane możemy dostać za dwa tygodnie, gdy dojdzie do ponownej kontroli stanu zdrowia Joaquina Correi. Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót na boisko. Po transferze do ekipy Mistrza Włoch, „Tucu” miał na pewno wiele do udowodnienia.

Udostępnij:

Facebook
Twitter