Serie A: Davide Nicola nowym trenerem Salernitany. Czy Włoch dokona niemożliwego?

Salernitana poinformowała dzisiaj za pomocą swojego konta na Twitterze, że nowym szkoleniowcem beniaminka Serie A zostanie Davide Nicola. Włoch zastąpi na stanowisku Stefano Colantuono, który niedawno pożegnał się z posadą

Davide Nicola- dotychczasowa kariera trenerska

Włoski menedżer ostatnio trenował zespół Torino. Jego przygoda trwała jednak jedynie niecałe pół roku. Oprócz przygody w Granacie,  Nicola na poziomie Serie A pracował także w Genoi oraz Udinese. Nigdzie nie zagrzał jednak miejsca na dłużej i po dokończeniu sezonu zazwyczaj żegnał się z pracą.

Nowy szkoleniowiec Salernitany przez długi czas trenował także zespoły z niższych szczebli rozgrywkowych, głównie Serie B. Może być to atutem w przypadku prawdopodobnego spadku beniaminka.

„Mission: Impossible”, czyli walka o utrzymanie

Sytuacja klubu z Kampanii jest delikatnie mówiąc niezbyt ciekawa. Salernitana po 23 rozegranych spotkaniach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest głównym kandydatem do spadku. Do miejsca bezpiecznego Cavalucci Marini tracą bowiem aż 8 punktów. Styl gry zespołu również pozostawia wiele do życzenia. Co prawda ostatnie dwa mecze, to dwa remisy z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie, a sprowadzenie Simone Verdiego, który w debiucie ustrzelił dopiettę po dwóch uderzeniach z rzutów wolnych może podkręcić rywalizację o miejsce 17, ale i tak uniknięcie relegacji należałoby odebrać w kategoriach cudu.

Przed nowym szkoleniowcem stoi więc trudne zadanie, ale poprzeczka również nie jest zawieszona zbyt wysoko, ponieważ coraz mniej osób ze środowiska klubu z Salerno wierzy w pozostanie na kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter