Satka pozostanie w Lechu Poznań. Priorytetem Mistrzostwo Polski.

Piłkarze Lecha Poznań od dłuższego czasu przyciągają zainteresowanie wielu zagranicznych klubów. Jednym z nich jest Satka. Lubomirem zainteresowany jest Dinamo Zagrzeb, jednakże włodarze drużyny z Poznania nie chcą sprzedawać swojego obrońcy. Chcą oni najpierw wygrać Ekstraklasę. 

Satka-solidny obrońca:

Mimo wielu problemów zdrowotnych Lubomir świetnie sobie radzi. 26-latek wspaniale pokazał się na Mistrzostwach Europy 2020, gdzie stanowił o sile bloku defensywnym wraz z Milanem Skriniarem w Reprezentacji Słowacji. Satka, Salamon i Antonio Milić wspaniale sobie radzą w obecnym sezonie ligowym. Przede wszystkim, ich zespół traci najmniej bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Po fatalnym sezonie 20/21 w wykonaniu Lecha, kiedy to zajęli 11. miejsce, chcą odzyskać chwałę, skupiają się na mistrzostwie. Już latem mieli ofertę za Lubomira, lecz nie sprzedali go.

Satka przyciągnął zainteresowanie Dinama Zagrzeb. Co więcej, mistrz Chorwacji wysłał już ofertę kupna 26-latka za dwa miliony euro. Działacze drużyny prowadzonej przez Macieja Skorże natychmiastowo odrzucili tę ofertę. Zapewne temat odejścia Słowaka powróci latem. Satka wyróżnia się na tle swoich kolegów z drużyny, warto również dodać, że latem pozostanie mu już tylko rok kontraktu z polską drużyną.

Transfery, PKO Ekstraklasa: Lech Poznań straci Lubomira Satkę? Dinamo Zagrzeb zainteresowane (sport.tvp.pl)

Fot.-Instagram/lechpoznan1922

Obecna sytuacja Lecha Poznań:

Po pierwszej rundzie PKO BP Ekstraklasy Lech znajduje się na pierwszym miejscu tabeli. Mają oni 41. punktów, o cztery więcej nad drugą Pogonią. Satka i jego koledzy pewnie idą po tytuł mistrza.

Udostępnij:

Facebook
Twitter