Sasa Zivec na dłużej w Zagłębiu! Ładny gest klubu.

Sasa Zivec podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin. Umowa 31-letniego Słoweńca będzie obowiązywać do końca grudnia 2022 roku. Jest w niej także zawarta opcja przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

 

Oficjalnie! Sasa Zivec na dłużej w Lubinie

Nie będziemy Was oszukiwać – to nie ten sam Zivec, który z Boharem rozniósł ligę dwa lata temu. Wówczas obaj Słoweńcy mieli sezony życia. Łącznie dla lubinian zdobyli w tamtym sezonie 24 bramki. Po tamtej kampanii Bohar odszedł do Osijeku, a bohater newsa został na Dolnym Śląsku. Jednak w ostatnich latach Zivec miał dużo problemów. 29 rozegranych meczów i tyle samo bramek, co poważnych kontuzji – po dwie. Ostatni mecz skrzydłowy zagrał 11 marca – dosyć dawno. Nie przeszkodziło mu to jednak w otrzymaniu nowej umowy.

 

O co chodzi z tym miłym gestem?

Otóż w porównaniu do Panticiów, Solerów i innych wynalazków spoza granic Polski, Zivec jest mocno związany z Zagłębiem. I pomimo tego, że w ostatnich miesiącach częściej niż na boisku przebywa w przychodniach, to dostał nowy kontrakt. W Lubinie wiedzą bowiem, jak ważną postacią był, kiedy zdrowie mu pozwalało, by występować w meczach. Dlatego umowa została przedłużona tak, żeby Słoweniec mógł zademonstrować, co potrafi po tym, jak powróci do pełni sił. Jak będzie prezentował odpowiedni poziom – zostaje. A jak nie? To żegnamy się z Panem.

 

Sytuacja Zagłębia

Przedłużenie kontraktu z Zivcem to może być też skutek odejścia Patryka Szysza. Wiadomo, że z dobrymi zawodnikami ofensywnymi w Lubinie krucho, dlatego na wszelki wypadek zarząd i Piotr Stokowiec zostawili w klubie Słoweńca. W tym sezonie 31-latek strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę w 18 meczach. Zagłębie ostatecznie zajęło 13. miejsce z dorobkiem 38 punktów i przewagą sześciu nad strefą spadkową.

Dodaj komentarz