Ronald Araújo kuszony przez zespoły Premier League!

Ronald Araújo znacząco rozwinął się w ciągu ostatnich miesięcy w FC Barcelonie. Dobra forma zawodnika plus brak porozumienia w sprawie nowego kontraktu sprawiły, że graczem zaczęły interesować się inne zespoły.

Przedłużenie kontraktu z Ronaldem Araújo jest obecnie priorytetem FC Barcelony. Urugwajczyk jest zawodnikiem, z którym klub chciałby jak najszybciej dojść do porozumienia. Defensor z meczu na mecz przyciąga coraz większą uwagę innych zespołów, co w przyszłości może odbić się na „Blaugranie”.

Jak donoszą hiszpańskie i angielskie media, w wyścigu o podpis piłkarza rywalizują między innymi Manchester City, Manchester United oraz Chelsea. Niedawno Pep Guardiola spotkał się nawet z Edmundo Kabchim, który jest jednym z reprezentantów Araújo. Niewykluczone jednak, że temat rozmów był zupełnie inny, ponieważ Kabchi jest znaną postacią w świecie południowoamerykańskiej piłki. Mimo wszystko jest to wydarzenie warte uwagi.

Co z resztą zespołów? Według informacji portalu „Marca” drugi z zainteresowanych, Manchester United jest najbardziej zdeterminowany, by ogłosić obrońcą jako swój nowy nabytek. Władze klubu są skłonne złożyć wysoką ofertę, lecz we wpisie nie padła żadna dokładna kwota. Czy „The Blues” będą ją w stanie przebić? Wydaje się, że obecnie Chelsea znajduje się w gorszym położeniu niż klub z Manchesteru. Wraz z końcem obecnego sezonu umowa wygasa Césarowi Azpilicuetcie czy Andreasowi Christensenowi, którzy wcześniej byli podawani przez media w kontekście trafienia na Camp Nou.

Ronald Araújo w sezonie 2021/22 wystąpił w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. W lidzie hiszpańskiej dwa razy trafił do siatki. Kontrakt Urugwajczyka z FC Barceloną kończy się 30 czerwca 2023 roku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter