Romelu Lukaku ukarany za wywiad. Nie zagra w meczu z Liverpoolem

Jak poinformował David Ornstein z „The Athletic” oraz portal „The Telegraph”, Romelu Lukaku został skreślony z kadry meczowej na dzisiejszy hit Premier League Chelsea – Liverpool.

Powodem takiego ruchu ma być nieautoryzowany wywiad Romelu Lukaku dla stacji „Sky Sports”. Belg powiedział, że nie jest zadowolony ze swojego czasu na boisku oraz obecnego pobytu w Chelsea. „Fizycznie czuję się świetnie. Po prostu nie jestem zbyt zadowolony z [obecnej] sytuacji. Myślę, że trener zdecydował się na grę inną formacją, ale jestem profesjonalistą. Muszę walczyć dalej i się nie poddawać”. Lukaku również przeprosił fanów Interu Mediolan za styl, w jakim opuścił Stadion Giuseppe Meazzy. – „Myślę, że to nie powinno się wydarzyć w ten sposób. To, w jakim stylu opuściłem Inter, w jakim komunikowałem się z fanami. Zawsze mówiłem, że kocham Inter i będę grał dla nich jeszcze nie raz. Naprawdę mam taką nadzieję. Zakochałem się we Włoszech.”

„Teraz jest odpowiedni moment, by powiedzieć, co tak naprawdę się stało. Chcę naprawdę przeprosić fanów Interu, ponieważ uważam, że nie w taki sposób powinienem odejść. Najpierw powinienem porozmawiać z wami, zwłaszcza po tym wszystkim, co zrobiliście dla mnie, dla mojej rodziny, mojej mamy, mojego syna. Nigdy tego nie zapomnę. W głębi serca wierzę, że wrócę do Interu i to nie na koniec kariery, ale kiedy nadal będę na wystarczająco dobrym poziomie, by wygrywać kolejne trofea”.

Tuchel nie da sobie w kaszę dmuchać

Jak się później okazało, Lukaku nie uzgodnił tego wywiadu z zarządem. Po jego wyemitowaniu Thomas Tuchel miał nie ukrywać swojego niezadowolenia ze słów, wypowiedzianych przez swojego podopiecznego. „Nie podoba mi się to. Nie chcę jednak robić z tego czegoś więcej, niż jest w rzeczywistości. Bardzo łatwo jest wyrwać wersy z kontekstu” – powiedział szkoleniowiec podczas konferencji prasowej.

Według doniesień, wywiad z napastnikiem miał miejsce na początku grudnia. W tamtym momencie Belg faktycznie miał kilka spotkań, które rozpoczął na ławce i raczej wchodził na samą końcówkę. Pod koniec roku został jednak wpuszczony na drugą połowę, a mecz z Brighton rozpoczął od pierwszej minuty. W tych dwóch spotkaniach dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Co z dzisiejszym występem?

Jak poinformował Daniel Ornstein, 28-latek został wykreślony z kadry meczowej. Piłkarz został poinformowany o tym w niedzielę rano, gdy został ogłoszony skład na mecz z Liverpoolem. Romelu Lukaku ma ponieść jeszcze jedną karę, którą jest zapłacenie grzywny.

Udostępnij:

Facebook
Twitter