Roger Tweedle ukarany za trafienie butelką Matty’ego Casha!

Mecz Everton vs Aston Villa zapamiętano nie tylko z ważnego wyniku, ale również ataku jednego z pseudokibiców „The Toffees” na Matty’ego Casha. I choć od tamtego momentu minęły ponad dwa miesiące, to dopiero niedawno 19-letni Roger Tweedle został ukarany. 

Idealne popołudnie zawsze jest okraszone meczem Premier League. Kibice odpalają najnowsze spotkanie, by choć na moment odciąć się od rzeczywistości. Nie zawsze jednak podczas tych starć możemy ujrzeć sportowe zachowanie. Takim na pewno nie było zaatakowanie Matty’ego Cash butelką, którą jak się później okazało, rzucił Roger Tweedle. 19-letniego pseudokibica Evetonu zidentyfikowali policjanci, którzy wyprowadzili go ze stadionu – funkcjonariusze aresztowali mieszkańca Cranehurst Road. Podczas przesłuchania powiedział, iż „nie był zbytnio zadowolony”, gdy przyjezdni zdobyli gola i świętowali na oczach kibiców gospodarzy. Przyznał się do zarzuconego mu czynu, jednak podkreślił, iż w tamtym momencie „podążał za tłumem”. Według niego butelka, którą trafił piłkarza na murawie, zawierała niewielką ilość soku. Rykoszetem oberwał również Lucas Digne. Prokurator Amanda York podczas rozprawy sądowej powiedziała, że reprezentant Polski nie doznał żadnych obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

Sędzia okręgowy James Clarke powiedział w stronę oskarżonego – „To poważna sprawa rzucać jakąkolwiek butelką, plastikową lub szklaną, i uderzyć kogoś w twarz. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Jednak fakt, że stało się to podczas meczu piłkarskiego, zwiększa powagę sprawy”. Roger Tweedle otrzymał czteroletni zakaz stadionowy po tym incydencie. Dodatkowo usłyszał wyrok ośmiu tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 100 godzin prac społecznych. To dobitna przestroga przed jakimikolwiek atakami w stronę osób będących na murawie podczas spotkania.

Matty Cash to 24-letni zawodnik grający na co dzień w Aston Villi, a także reprezentant Polski. Dla „The Villans” rozegrał 59 meczów, w trakcie których 3 razy trafił do siatki oraz zanotował 6 asyst. Wcześniej występował w Nottingham Forest. W czwartek wystąpił w meczu towarzyskim ze Szkocją.