Robin Gosens w Newcastle?

Angielskie Newcastle United szykuje kolejny transfer. Według Sky Sport zainteresowani są usługami niemieckiego pomocnika Atalanty Bergamo Robinem Gosensem. 

Niemiec nie notuje jak na razie dobrego sezonu. We wrześniu 2021 roku odniósł kontuzje uda i nie gra za często w klubie.  Jednak nowi właściciele Newcastle chcą go pozyskać bez względu na uraz. W niedziele reprezentant Niemiec ma przejść jednak badania, które mają sprawdzić co z jego udem. Jeśli by wyniki badania okazały się pozytywne dla Niemca, to „Sroki ” będą chciały przedstawić mu propozycję kontraktu. Włoscy dziennikarze informują, że Newcastle jest skłonne zaproponować 3,5-letni kontrakt.

Robin Gosens mógłby liczyć na zarobki w nowym klubie w wysokości 3,5 miliona euro netto rocznie. Byłaby to znaczna podwyżka, bowiem w Atalancie zarabia on 3 razy mniej.

Obecny sezon Niemca nie jest udany. Zagrał on raptem tylko w 8 meczach w koszulce Atalanty. We włoskim klubie występuje  od 2017 roku. Zagrał on łącznie w 157 meczach, strzelając 29 goli. Dzięki dobrym występom we Włoszech zadebiutował on w 2020 roku w reprezentacji Niemiec. Zagrał on również podczas Euro 2020. Do tej pory w barwach „Die Manschaft” wystąpił w 13 oficjalnych meczach o stawkę.

Jeśli by Robin Gosens przeszedł do Newcastle, to byłby to 3 transfer nowych właścicieli „Srok”. Do tej pory klub pozyskał Kierana Trippiera oraz Chrisa Wooda.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter