Robert Lewandowski tłumaczy się ze swoich słów w stronę Leo Messiego ?!

Mimo że gala wręczenia Złotej Piłki za rok 2021 odbyła się ponad tydzień temu, media nie milkną. Dziennikarze wciąż zadają pytania zarówno do Polaka, jak i do Leo Messiego, które są związane z minioną uroczystością. W sobotę drużyna Roberta Lewandowskiego rozgrywała spotkanie z Borussią Dortmund na wyjeździe. Bawarczycy wygrali to spotkanie 2-3, a po meczu Robert Lewandowski wywiadu. Do dziś nie milkną echa po jego słowach.

W tegorocznej edycji Złotą Piłkę wygrał Lionel Messi. Argentyńczyk po odebraniu nagrody i obejrzeniu kompilacji jego najlepszych zagrań z roku 2021 wypowiedział się bardzo ciepło na temat Roberta Lewandowskiego. Messi twierdzi, że zawodnik Bayernu też powinien mieć tę nagrodę. „Byłeś najlepszy rok temu”. Lionel Messi również po całej gali nie żałował komplementów w stronę Polaka. „To wspaniały napastnik. Gra na niesamowicie wysokim poziomie i każdego roku jest jeszcze lepszy”.

Lewandowski o słowach Messiego:

Słowa Messiego obiły się echem na całym świecie, sam Lewandowski się do nich odniósł. Po ligowym meczu pojawił się przed kamerami Viaplay. – Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, a nie tylko deklaracja, żeby nie były to puste słowa. Oczywiście nie napinam się, nie napalam – oznajmił napastnik lidera Bundesligi. Zagraniczne media odebrały te słowa jako atak w stronę Messiego. Dziennikarze głosujący na Messiego w plebiscycie Złotej Piłki uważają, że słowa Lewandowskiego wynikają z zazdrości. Robert przekonuje jednak, że nie takie były jego intencje. Polak uważa, że jego wypowiedź jest źle interpretowana. Lewandowski nie chciał wyrazić tego, że słowa Messiego były nieszczere. -Wręcz przeciwnie, przemówienie Lionela Messiego na imprezie w Paryżu, w którym wyraził się, że jego zdaniem zasłużyłem na Złotą Piłkę 2020, bardzo mnie wzruszyło i ucieszyło – powiedział reprezentant Polski.

Udostępnij:

Facebook
Twitter