Robert Lewandowski leci do Paryża! Gala France Football tuż, tuż.

29 listopada 2021 roku. To data wręczenia Złotej Piłki za kolejne piłkarskie zmagania zawodników. Kto zdobędzie prestiżową nagrodę? Czy Robert Lewandowski ma szansę, jako pierwszy w historii Polak uzyskać to wyróżnienie? Tego jeszcze nie wiemy, ale wiemy, że napastnik Bayernu, zjawi się na miejscu tego samego dnia.

France Football, jak co roku organizuje galę, która ma za zadanie wyłonić najlepszego piłkarza danego roku. Robert Lewandowski jest jednym z głównych faworytów i prawdopodobnie walka o pierwsze miejsce będzie się toczyła między nim a Argentyńczykiem, Leo Messim.

Kandydatury do zwycięstwa w plebiscycie France Football

Oprócz skrzydłowego PSG oraz napastnika reprezentacji Polski, czyli zawodników głównie zabiegających o pierwsze miejsce, mamy również kolejne dwie postaci, które również mają za sobą wspaniały rok. Mowa oczywiście Karimie Benzemie oraz Jorginho.

Karim zaczął być brany pod uwagę wraz z rozpoczęciem sezonu 21/22. Francuz ma już 10 bramek i 7 asyst na swoim koncie w lidze i ani myśli się zatrzymywać.

Jorginho natomiast ma za sobą bardzo produktywny sezon w londyńskiej Chelsea i w reprezentacji Włoch. Pomocnik nie dość, że zgarnął Ligę Mistrzów, to dorzucił do tego mistrzostwo Europy.

Kto zgarnął nagrodę rok temu?

Niestety, gala Złotej Piłki została rok temu odwołana. Robert Lewandowski wówczas był głównym faworytem do zdobycia nagrody. Wywołało to ogromne oburzenie u internautów, a samego Roberta można nazwać „pokrzywdzonym”. Oprócz tego Polak tego roku zgarnął nagrodę dla najlepszego piłkarza FIFA.

[Przegląd Sportowy]

Udostępnij:

Facebook
Twitter