Ricardo Sa Pinto nowym trenerem Moreirense!

Według doniesień między innymi „Weszło.com„, czy „Transfery.info„- były trener Legii Warszawa- Ricardo Sa Pinto podpisał umowę z portugalskim Moreirense. Będzie to już czwarty klub przez niego prowadzony od czasu rozstania z Łazienkowską w kwietniu 2019 roku.

https://twitter.com/Transferyinfo/status/1479483241384001537

Ricardo Sa Pinto w poprzednich klubach

Od czasu zwolnienia z Legii, Sa Pinto prowadził już Sporting Braga, Vasco da Gama, a także turecki Gaziantep FK. W żadnym z nich Portugalczyk nie zagrzał miejsca na dłużej.

Rola w nowym zespole

Głównym zadaniem Sa Pinto w Moreirense będzie utrzymanie. Na ten moment klub z Guimarães zajmuje 16 miejsce w tabeli ligi portugalskiej. Pozycja ta gwarantuje grę w barażach o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po 16 kolejkach, Moreirense ma na swoim koncie 12 punktów i traci tylko jeden do będącej pozycję wyżej Santa Clara.

Były szkoleniowiec Legii, związał się z nowym klubem umową obowiązującą do końca aktualnego sezonu. Wiele wskazuje na to, że jeśli zespół pożegna się z portugalską ekstraklasą, Sa Pinto nie utrzyma posady.

Kiedy debiut?

Okazję do pokazania się z dobrej strony, Sa Pinto będzie miał już jutro. Jego zespół zmierzy się na wyjeździe z FC Vizelą. Drużyna ta zajmuje aktualnie 12. miejsce i można pokusić się o stwierdzenie, że jest w zasięgu Moreirense.

Udostępnij:

Facebook
Twitter