Reprezentant Polski kontuzjowany!

Dziś szkoleniowiec Augsburga Markus Weinzierl podał bardzo smutną dla polskich kibiców informację. Jak się okazuje, Robert Gumny jest kontuzjowany i najprawdopodobniej nie doczeka się powołania na mecz Biało-Czerwonych z Rosją.

Reprezentant Polski to etatowy gracz w niemieckim zespole z Bawarii. Można powiedzieć, że dobrze odnajduje się już w Augsburgu i kwestią czasu było regularne powoływanie go do reprezentacji. Jego powrót do kadry miał być także przyśpieszony za sprawą objęcia sterów w kadrze przez Czesława Michniewicza, który doskonale zna 23-latka. Obaj mieli okazję ze sobą współpracować w młodzieżowej reprezentacji.

Pech spowodował, że Robert Gumny zapewne nie pojawi się na marcowym zgrupowaniu. Piłkarz naderwał więzadła w stawie skokowym. Oznacza to przerwę od gry przez najbliższe kilka tygodni. Kontuzji nabawił się podczas środowego treningu. Czas powrotu nie jest konkretnie ustalony, ale trzeba brać najgorszy wariant pod uwagę, ponieważ jest to dość poważny uszczerbek na zdrowiu zawodnika.

Reprezentant Polski w tym sezonie w Bundeslidze rozegrał 20 spotkań. W zdecydowanej większości z nich grał pełne 90 minut. W tych starciach nie zaliczył żadnego gola ani asysty, ale na ogół zbierał dobre noty za swoje występy. Wychowanek Lecha Poznań może zagrać na prawej lub z konieczności lewej obronie. Zdarzało się również, że grywał jako pół-prawy stoper w systemie z trójką obrońców. Jest to więc bardzo elastyczny zawodnik, umiejący się dostosować do warunków meczowych. Pomimo młodego wieku i małego doświadczenia w kadrze na pewno mógłby się przydać, nawet jeśli miałby być tylko rezerwowym.

Reprezentację Polski już niebawem czeka bardzo ważny mecz barażowy. Polacy zmierzą się w nim z Rosjanami. To spotkanie odbędzie się 24 marca 2022 roku w Moskwie. Jeśli Biało-Czerwoni zwyciężą, będą walczyć w finale barażów z kimś z pary Czechy-Szwecja. Trzeba trzymać kciuki za to, aby żaden z reprezentantów w najbliższym czasie nie nabawił się więcej urazów.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter