Reprezentacja Polski z kolejnymi problemami przed barażami!

Już za lekko ponad dwa miesiące reprezentacja Polski weźmie udział w barażach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Niestety brak osoby na stanowisku selekcjonera to nie jedyny problem. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o kolejnej trudności.

Paulo Sousa zostawił reprezentację Polski w najgorszym możliwym momencie – na trzy miesiące przed arcyważnymi barażami, od których zależy, czy ujrzymy Polaków na Mistrzostwach Świata 2022. Zdecydowanie nie pomogło to w przygotowaniu graczy do nadchodzących spotkań. Jako kandydatury do objęcia wolnego na ten moment stanowiska wymienia się m.in. takich szkoleniowców jak Adam Nawałka, Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz, Andriy Shevchenko, Andrea Pirlo czy Fabio Cannavaro, ale nawet ich warsztat trenerski może być w tym przypadku niewystarczający.

Do tego doszedł kolejny problem, o którym na Twitterze napisał Jakub Kwiatkowski pełniący funkcję rzecznika PZPN. Niektórzy zawodnicy udający się na zgrupowanie będą uczestniczyć… w tylko jednym treningu. Jest to efekt napiętego terminarza ligowego.

– Okienko FIFA zaczyna się 21 marca, więc ligi normalnie grają w weekend 18-20 marca. Piłkarze przyjadą na zgrupowanie bezpośrednio po meczach ligowych.

– Dodam więcej – jeśli większość naszych piłkarzy mecze ligowe zagra w niedzielę, to przylecą na zgrupowanie w poniedziałek, co praktycznie wykluczy ich udział tego dnia w treningu. Jedyna normalna jednostka treningowa będzie we wtorek, bo już w środę wylot do Moskwy…

– Zobaczymy co nowy trener zdecyduje. Oczywiście największy sens ma trening w Warszawie, bo dojdzie jeszcze jedna normalna jednostka treningowa. W Moskwie nie zrobisz normalnego treningu, bo „ściany mają oczy”.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz barażowy z Rosją rozegra 24 marca. W przypadku awansu reprezentanci będą mierzyć się ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy. 

Udostępnij:

Facebook
Twitter