Reprezentacja Polski – losowanie baraży [WYNIK]

Na antenie TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji TVP SPORT o godzinie 17.00 odbyło się losowanie par baraży, w których znalazła się również reprezentacja Polski. Znamy oczywiście okoliczności w jakich biało-czerwoni się tam znaleźli. Na własne życzenie pozbawiliśmy się rozstawienia, narażając się w teorii na lepszego przeciwnika. Mimo wszystko w tym zaszczytnym gronie się pojawiliśmy i chociaż kogo byśmy nie trafili byłoby ciężko, wszystko jest możliwe.

Losowanie barażów el. MŚ 2022. Transmisja w TVP Sport [na żywo, stream, gdzie obejrzeć] (sport.tvp.pl)

Drużyny, które mogliśmy wylosować:

  • Portugalia
  • Szwecja
  • Włochy
  • Szkocja
  • Rosja
  • Walia

Opcje „gorsze”

Przed barażami bardzo dużo mówiło się o kwestii potencjalnych rywali „naszych”. Reprezentacja Polski w historii z większością raczej nie miała dobrego bilansu. Wystarczy spojrzeć chociażby na samą Portugalię, która akurat nie jest dla naszej reprezentacji zbyt łaskawa. Na 13 meczy z nimi, tylko trzykrotnie udało się wygrać, przy tym remisując cztery razy, a także aż sześciokrotnie przegrywając. Niewątpliwie reprezentacja prowadzona, przez Fernando Santosa jest ekipą, która byłaby dla nas niesamowicie problematyczna. Włosi aktualnie wydają się być jednak lepsi i mimo to, że mistrz Europy brakiem awansu zawiódł dalej będą niezwykle niebezpiecznym rywalem dla biało-czerwonych. Ze Szwedami podobnie nie mamy zbyt dobrych wspomnień. Pomijając ostatnie Euro, w których dość boleśnie zostaliśmy przez nich ograni 3:2, faktem jest to, iż ogólnie nie jest to wygodny rywal dla żadnej reprezentacji. Tak naprawdę na zwycięstwo z nimi czekamy już 30 lat!

Opcje „lepsze”

Szkocja to bardzo niewygodny rywal, niejednokrotnie potrafiący przeciwstawić się mocniejszym. Z nimi co prawda przegraliśmy tylko raz i to na „Narodowym”, jednak oni to już zupełnie inna półka, niż wcześniej nadmienieni. Walia to też jedna z opcji „przyjemniejszych” i chociaż nie możemy ich, jak i każdego lekceważyć, tutaj również ewentualne trafienie nie byłoby złe. Rosja to rywal niezwykle kąśliwy, co udowadniali niejednokrotnie w ostatnich latach. Nie jest to drużyna grająca widowiskowy futbol, jednak bardzo skuteczny i to w ich przypadku może nas odstraszać.

WYNIK

Emocje jakie przeżywało wiele polskich rodzin były niesamowicie duże. Po wylosowaniu wszystkich rozstawionych, przyszedł czas na te które takiego przywileju nie miały – w tym Polska!

REPREZENTACJA POLSKI TRAFIŁA NA… ROSJĘ!!!

Na pięć meczy z nią raz wygraliśmy, trzykrotnie zremisowaliśmy i jeden raz ulegliśmy.

W tym spotkaniu będziemy grać w Rosji, na wyjeździe.

 

Jeżeli z nimi uda nam się wygrać, zagramy ze zwycięzcą pary Szwecja-Czechy!

Dobrą informacją jest to, że jeżeli awansujemy zagramy na naszej twierdzy w Warszawie.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter