RB Lipsk ogłosiło przyjście nowego trenera

Dziś o godzinie 11:00 RB Lipsk za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiło zatrudnienie nowego szkoleniowca. Po przegranym spotkaniu z Unionem władze klubu zwoliniły Jessiego Marscha, a rolę tymczasowego trenera objął Achim Beierlorzen. Już wiemy, że Niemiec poprowadził zespół w meczu z Manchesterem City i był to jego jedyny mecz w nowej funkcji.

Plotki z ostatnich dni potwierdziły, że nowym szkoleniowcem niemieckiego klubu został Domencio Tedesco. Włoch do tej pory prowadził takie drużyny jak: Spartak Moskwa, FC Schalke 04, czy FC Erzgebirge. Sporo czasu też pracował z młodzieżowymi zespołami Stuttgartu i Hoffenhein. Jest młodym szkoleniowcem ma 36 lat i dość wcześnie zajął się szkoleniem, bo ponad 13 lat temu. Jego dotychczasowym największym sukcesem było wicemistrzostwo Niemiec z Schalke 04 w sezonie 2017/18.

Razem z trenerem Tedesco do klubu dołączy także dwóch asystentów. Są nimi Andreas Hinkel i Max Urwantschky. Pozostały sztab uzupełnią asystent trenera Marco Kurth, trener bramkarzy Frederik Gößling oraz specjaliści od przygotowania fizycznego Ruwen Faller, Kai Kraft i Daniel Behlau.

O godzinie 13:30 na kanale YouTube RB Lipsk będzie można obejrzeć pierwszą konferencję z Domenico Tedesco. Włoch będzie miał okazję zadebiutować już w najbliższej kolejce. W sobotę o godzinie 15:30 jego drużyna zmierzy się z Borussią M’Gladbach. Nie będzie to łatwy debiut, ale zwycięstwem trener będzie mógł potwierdzić, że dokonano dobrego wyboru.

Władze klubu z Lipska przekazały również informację o tym, że z dniem dzisiejszym została rozwiązana umowa z tymczasowym szkoleniowcem Achimem Beierlorzenem.

Udostępnij:

Facebook
Twitter