Rafał Makowski nowym zawodnikiem Kisvárda FC

Rafał Makowski oficjalnie opuszcza Śląsk Wrocław. Został on nowym zawodnikiem reprezentanta węgierskiej Ekstraklasy Kisvárda FC.

Nowa przygoda Rafała Makowskiego 

Tymczasem zespół Śląska Wrocław prowadzony przez Jacka Magierę doszedł do porozumienia z aktualnym wiceliderem węgierskiej ekstraklasy  w kwestii realizacji transferu definitywnego z udziałem Rafała Makowskiego. Klub nie ujawnił wysokości zarobionej kwoty z tytułu sprzedaży 25-letniego zawodnika. Chociaż  ważnym aspektem jest, że zagwarantował sobie otrzymanie procentu z sumy ewentualnej następnej gotówkowej transakcji z jego udziałem.

Rafał Makowski jest wychowankiem  Legii Warszawa.  Do Śląska trafił z Radomiaka Radom. To tam wówczas zaprezentował nie małe umiejętności. Podczas gdy był zawodnikiem klubu z Radomia, zagrał w 65 meczach strzelając 17 goli.

Obietnice jakie sobie stawiał Rafał Makowski

Obiecywał sobie wiele po nawiązaniu współpracy z Śląskiem Wrocław, jednakże  nie grał tak w klubie z województwa Dolno – Śląskiego, jak od niego oczekiwano. Zagrał raptem w 24 meczach strzelając tylko jednego gola.

Nowy klub ofensywnego pomocnika zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli węgierskiej ekstraklasy ze stratą jednego punktu do prowadzącego Ferencvárosu.

Oba zespoły nie ujawniły żadnych szczegółów zawartej transakcji oraz długości umowy zawartej przez 25-latka. W mediach pojawiają się jednak doniesienia świadczące o tym, że Śląsk zarobił około 150 tysięcy euro na sprzedaży Makowskiego.

Obecny sezon Śląska Wrocław

W sezonie 2021/22 drużyna z Wrocławia radzi sobie przeciętnie. W dotychczas rozegranych 19 kolejkach zgromadzili tylko 24 punkty co plasuje ich na ten moment na 10 miejscu w tabeli. Na dzisiejszy dzień, również małe szanse są aby włączyli się do walki o grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Do 3 w tabeli Rakowa Częstochowa tracą, aż 11 oczek. Więc prawdopodobnie, dlatego Śląsk i Jacek Magiera szukają wzmocnień na rundę rewanżową.

Udostępnij:

Facebook
Twitter