Radomiak pozyskuje gwiazdę drugiej ligi!

Radomiak Radom poszukiwał napastnika, a mając w pamięci niezbyt udane wynalazki z Brazylii i Portugali, wolał poszukać kogoś w Polsce. Wybór padł na wyróżniającego się zawodnika na poziomie II ligi. Radomianie pozyskali ostatecznie Michała Feliksa z Garbarni Kraków.

 

Oficjalnie: Radomiak pozyskał Feliksa

Michał Feliks piłkarsko wychowywał się w dwóch krajach. Najpierw w Polsce, w Krakowie – był zawodnikiem juniorskich drużyn Akademii Piłkarskiej 21, Cracovii i… Wisły. W międzyczasie rok spędził we francuskiej drużynie juniorów FC Nantes. W 2019 roku zaczął swoją seniorską karierę. Najpierw grał w występujących wówczas w okręgówce rezerwach Garbarni Kraków. Tam radził sobie na tyle dobrze, że już po niespełna sześciu miesiącach dostał szansę w pierwszej drużynie.

 

Michał Feliks przerósł poziom II ligi

Pierwszy sezon miał bardzo przyzwoity – sześć bramek w 33 meczach. W drugim nastąpił lekki kryzys, bo mimo ogólnie dobrej gry całego zespołu Feliks zdołał zdobyć ledwie jednego gola. Ale już w poprzednim sezonie jego talent rozkwitł na dobre. W łącznie 35 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach strzelił 10 bramek i zanotował aż 16 asyst. Takie liczby musiały przyciągnąć większe i bogatsze kluby. Mówiło się o Wiśle Kraków, ale ostatecznie 23-latek zdecydował się na przenosiny do Radomia. Radomiak, zdaniem Szymona Janczyka z Weszło, zapłacił ok. 100 tys. €, co jest wręcz gigantyczną sumą jak na drugoligowy klub.

 

Jak radził sobie Radomiak i Garbarnia?

Feliks związał się z nowym klubem trzyletnim kontraktem. Garbarnia w poprzednim sezonie eWinner II ligi zajęła ósme miejsce z dorobkiem 48 punktów. Radomiak Radom miniony rok w PKO Ekstraklasie zakończył na siódmej lokacie również z 48 „oczkami”.