Puchar Narodów Afryki zagrożony? Znamy stanowisko w tej sprawie

W mediach pojawiło się dziś dużo informacji na temat Pucharu Narodów Afryki. Kolportowana jest plotka na temat rzekomego odwołania imprezy. Stanowisko w tej sprawie zabrali przedstawiciele Afrykanskiej Federacji Piłkarskiej. Poznaliśmy także stację, która pokaże turniej w Polsce.

Puchar Narodów Afryki rozgrywany w styczniu dla czołowych klubów w Europie to zawsze problem. W kadrach wielu zespołów znajdują się największe gwiazdy afrykańskiej piłki, które w trakcie trwania sezonu zmuszone będą opuścić swoich pracodawców i zagrać w najważniejszej imprezie dla Afryki. Choć w środę świat obiegła informacja jakoby turniej mógł zostać odwołany. Przyczyną rzecz jasna koronawirus. Chodzi o najnowszą odmianę, która także rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii i przeszkadza w rozgrywaniu meczów Premier League.

Głos w sprawie doniesień zabrał Lux September, który jest szefem departamentu ds. komunikacji z mediami w Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej. –To wszystko kłamstwa. Nie było ani jednego spotkania, na którym omawiano by chęć odwołania turnieju. Wszyscy znamy źródło tych dezinformacji… Zawsze podkopują Afrykę.

Wymowne słowa, które uderzają w Europę. Największym klubom nie uśmiecha się oddawanie największych gwiazd na czas trwania turnieju. Przecież sezon ligowy trwa w najlepsze. Bezsprzecznie najwięcej na Pucharze Narodów Afryki mogą stracić takie kluby jak Napoli czy Liverpool. Tych pierwszych czeka wyjazd Koulibaly’ego, Zambo Anguissy, Ounasa czy Osimhena. Z Liverpoolu wyjadą Sadio Mane i Mohamed Salah. To wyrwy nie do zastąpienia. Ponieważ są to kluczowe postaci w zespołach, trenerzy już myślą jak ich zastąpić.

W Pucharze Narodów Afryki wystąpią 24 zespoły. Impreza rozpocznie się 9 stycznia 2022 roku. W gronie faworytów do tryumfu są Senegal, Algieria czy Kamerun. Bez wątpienia turniej wykreuje także nieoczekiwanego bohatera, którego nie sposób się spodziewać. Czeka nas pełen kolorytu styczeń i luty.

Viaplay stawia na afrykańską piłkę

Fani piłki nożnej w Polsce otrzymali dziś informację, że Puchar Narodów Afryki wraca na ekrany naszych telewizorów i innych urządzeń mobilnych. Platforma Viaplay nabyła prawa i pokaże turniej, który zostanie rozegrany w Kamerunie w styczniu 2022 roku.

Viaplay ma już za sobą doświadczenie z afrykańską piłką. Stacja pokazuje Eliminacje mistrzostw świata w Afryce. Oprócz praw do Pucharu Narodów Afryki kupiono także licencje na pokazywanie afrykańskiej Ligi Mistrzów i Pucharu Narodów Afryki w wydaniu kobiecym. Niewątpliwie jest to poszerzenie oferty piłkarskiej dla kibiców w naszym kraju.

Puchar Narodów Afryki od lat kojarzono ze stacją Eurosport. Choć przez ostatnie edycje turnieju nie transmitowano w naszym kraju, to nadal wzbudza on entuzjazm wśród kibiców. Niewątpliwie dzięki afrykańskiej piłce poczujemy trochę ciepła I radości w ponure, mroźne, styczniowe wieczory. Choć czy ktoś tęsknił za dźwiękiem wuwuzel?

Udostępnij:

Facebook
Twitter