Puchar Króla wchodzi w decydującą fazę. Są hity!

Puchar Króla szykuje dla kibiców duże emocje. W 1/8 finału  dojdzie do kilku elektryzujących starć. FC Barcelona zagra na trudnym San Mames, Atletico pojedzie do San Sebastian. Głównym wydarzeniem będą jednak Derby Sevilli!

W grze pozostało 16 drużyn. Puchar Króla wkracza w decydującą fazę. Już teraz czekają nas intrygujące starcia. Najciekawiej zapowiada się pojedynek sąsiadów z gorącej Andaluzji. Real Betis i Sevilla toczą ze sobą starcia, uznawane za najgorętsze pod względem atmosfery w Hiszpanii. Teraz będą mieli okazję sprawdzić siły w Copa Del Rey. Mecz o prymat w mieście i przybliżenie się do walki o cenne dla tych ekip trofeum. Ostatnie potyczki tych drużyn nie kończyły się pozytywnie dla Zielonych. Nie wygrali oni bowiem z Sevillą od września 2019. Starcie w Pucharze będzie dobrą okazją do poprawienia tego niekorzystnego bilansu.

Gigantów również czekają ciężkie mecze. Zwłaszcza FC Barcelonę .Wybierze się do Kraju Basków by tam bić się o przepustkę do dalszych faz turnieju. Duma Katalonii zawita na trudny dla niej teren- San Mames, by zmierzyć się z tamtejszym Athletic Bilbao. To nie pierwsza konfrontacja tych drużyn w Pucharze Króla. W ostatnich dwóch edycjach oba zespoły miały przyjemność na siebie trafić. Bylo to w 2020 i 2021- raz, w ćwierćfinale (triumfował Athletic), drugi raz przed rokiem, kiedy górą w finale była Barcelona. Każda wizyta graczy Xaviego w Kraju Basków wywołuje lokalne poruszenie. Tym razem drużyna Marcelino może mieć spore ambicje utarcia nosa Katalończykom. Bilbao z pewnością dopisze z frekwencją, więc przed nami wielkie piłkarskie święto na północy kraju.

Real Sociedad- Atletico Madryt to para niezwykle ciekawa, gwarantująca emocje. Podopiecznych Cholo Simeone czeka duże wyzwanie by przywieźć skalp z Reale Seguros ( stadionie kiedyś zwanym Anoeta). Na nowym, pozbawionym bieżni wokół boiska stadionie, Atleti dotąd grało tylko raz, 22 grudnia 2020 roku (mecz wygrany 2:0).

Poszczęściło się za to Realowi Madryt, który uniknął wysoko postawionych rywali. Wybierze się on do Elche.

Udostępnij:

Facebook
Twitter