Pseudokibic ukarany – poznał wyrok za swój głupi wybryk.

W niedzielę 21 listopada o godzinie 20:45 w ramach 14. kolejki Ligue 1 doszło do spotkania Olympique Lyon – Olympique Marsylia. Kibiców czekało zatem ciekawe starcie, które jednak nie wyłoniło żadnego zwycięzcy, ponieważ mecz został przerwany z powodu trafienia butelką w głowę piłkarza Les Olympiens, Dmitriego Payeta przez jednego z fanów ekipy gospodarzy.

Niesfornemu kibicowi postawiono dziś zarzuty za to niechlubne zachowanie. Pseudokibic został ukarany sześcioma miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a także przez następne pięć lat nie będzie mógł pojawiać się na stadionach.

Na temat niedzielnego incydentu wypowiedział się również prezydent Olympique Marsylia – Pablo Longoria:

To było oczywiste, klub przyjął stanowisko (w sprawie przerwania meczu), w którym decyzję pozostawił sędziemu. Przede wszystkim chodziło o aspekty psychologiczne naszych zawodników.

Niestety na francuskich boiskach mamy coraz więcej przypadków skandali, które przerywają piłkarskie widowiska. Dla marsylczyków był to drugi przerwany mecz w tym sezonie, spowodowany nagannym zachowaniem kibiców.  Wcześniej podobna sytuacja jak w meczu z Lyonem, miała miejsce w spotkaniu z OGC Nicea.