Premier League: Nowy dyrektor sportowy w Chelsea? Roman Abramowicz ma swojego faworyta

Jak informuje „Sport”, właściciel Chelsea- Roman Abramowicz znalazł swojego kandydata na stanowisko dyrektora sportowego klubu. Mowa o byłym działaczu FC Barcelony, którym jest Ramón Planes. 54- latek rozwiązał swój kontrat w listopadzie i od tamtego czasu pozostaje bez pracy.

Roman Abramowicz znalazł nowego kandydata na dyrektora sportowego:

Ramón Planes w FC Barcelonie

Planes w Barcelonie funkcjonował już od 2018 roku. Najpierw był asystentem Erica Abidala, a następnie przejął po nim pałeczkę na stanowisku dyrektora sportowego. W tym czasie odpowiedzialny był za sprowadzenie do klubu takich postaci jak między innymi Pedri czy Ronald Araujo. Jego kadencja zakończyła się 16. listopada 2021 roku i od tamtego czasu 54-latek pozostawał bez pracy. Głównym zadaniem jakie zostało mu postawione było zatrzymanie w klubie Leo Messiego, co okazało się jednak niemożliwe do spełnienia. Poza tym urzędowanie Planesa można zaliczyć raczej do okresów udanych.

CV Planesa

Do tej pory Ramón Planes pracował w takich zespołach, jak wymieniona już FC Barcelona, a wcześniej chociażby Getafe, Rayo Vallecano, Elche, Tottenham czy Elche. Poza zespołem z Północnego Londynu i naturalnie „Dumy Katalonii” zestawienie to nie rzuca raczej na kolana. Warto jednak zaznaczyć, że okres w Getafe to zdecydowanie sukces ówczesnego dyrektora sportowego.

Co oznaczałaby ta decyzja dla Chelsea?

Dla The Blues oznaczałoby to prawdopodobnie chęć powrotu do polityki transferowej opartej na sprowadzaniu do siebie zawodników z dużym potencjałem, którzy nie mają jednak ugruntowanego statusu gwiazdy. Przy zdolnościach 54-latka taka strategia mogłaby się sprawdzić. Chelsea udałoby się wyciągnąć za stosunkowo niewielkie pieniądze kilku zawodników z dużym potencjałem.

Nie oznaczałoby to oczywiście zaprzestania głośnych ruchów transferowych, a jedynie poszerzenie wachlarza możliwości, jakie w tym momencie na stanowisku prezentuje duet Petr Čech – Marina Granowskaja.

Udostępnij:

Facebook
Twitter