Premier League: Napięta atmosfera w Manchesterze United. Cristiano Ronaldo wywołał rozłam w szatni?

Głośny wywiad, jakiego udzielił ostatnimi czasy mediom Cristiano Ronaldo musiał odbić się także na nastrojach w szatni. Jedni uważają, że Portugalczykowi z miejsca należy się opaska kapitana, drudzy zaś wytykają doświadczonemu napastnikowi brak konkretnych działań na boisku. Jak informuje „The Athletic„, pomiędzy Ronaldo a kilkoma kolegami doszło do małego zatargu, a młodszym zawodnikom nie podoba się nastawienie CR7 w stosunku do nich

Cristiano Ronaldo wywołał rozłam w szatni?:

Głośny wywiad Cristiano Ronaldo

Jakiś czas temu, Ronaldo udzielił mediom wywiadu na temat obecnej sytuacji Manchesteru United. Portugalczyk nie był zadowolony z ambicji i założeń klubu, mówiąc otwarcie: „Nie przyszedłem tutaj bić się o siódme miejsce”. Dalej nakreślił swoją wizję zakończenia sezonu: „Nie akceptuję tego, że nasze ambicje mogłyby być niższe niż bycie w pierwszej trójce Premier League”.

W klubie z Old Trafford nie dzieje się ostatnio najlepiej. Słowa napastnika mogły zostać odebrane jako swego rodzaju manifest do całego sztabu, drużyny i właścicieli. Manchester United natychmiast potrzebuje zmian!

Nastroje wokół całej sytuacji

Jak można się domyślać sytuacja poniosła się głośnym echem po całej szatni „Czerwonych Diabłów”. Jedna grupa uważała, że Ronaldo to przykład osoby, której po prostu zależy na klubie i chce powrotu czasów świetności United. Druga, miała natomiast oświadczyć, że cały wywiad Cristiano to próba przykrycia jego indywidualnych błędów i niedoskonałości. Sam Portugalczyk miałby obarczać winą niewłaściwe osoby.

Do tego dochodzi także relacja CR7 z młodszymi kolegami, z którymi podobno nie jest skory współpracować. Nie może to wpływać korzystnie na drużynę, a wszystkie konflikty powinny zostać jak najszybciej zażegnane.

Udostępnij:

Facebook
Twitter