Premier League: Czy Chris Wood dołączy do Newcastle?

Jak podaje za pośrednictwem Twittera John Percy, Newcastle poważnie interesuje się napastnikiem Burnley, Chrisem Woodem. Drużyna z St James’ Park potrzebuje wzmocnień w ofensywie, a ponoć sam piłkarz również wyraził chęć gry dla „Srok”.

Dotychczasowe transfery Newcastle

Jak powszechnie wiadomo, po objęciu przez nowych właścicieli realnej władzy, w Newcastle powinniśmy spodziewać się sporej ilości wzmocnień. „Sroki” stały się najprawdopodobniej najbogatszym klubem świata, ale poziom sportowy dalej może pozostawiać wiele do życzenia. Po 19 rozegranych kolejkach, klub zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i traci dwa punkty do będącego na bzpiecznej, 17 lokacie Watfordu.

W tym okienku na St James’ Park zameldował się już Kieran Trippier. Anglikiem zainteresowany był trener Newcastle- Eddie Howe, który miał okazję spotkać się z nim już wcześniej, w Burnley.

Sama zmiana menedżera to także pomysł wpływowych działaczy, którzy uwierzyli w jego pomysł na grę i powierzyli mu zadanie utrzymania się w Premier League.

Chris Wood w Burnley

Nowozelandczyk przybył na Turf Moore z Leeds United w 2017 roku. Obecny sezon jest więc już jego 5. w koszulce Burnley. W tym czasie napastnik zdążył wystąpić w 127 oficjalnych spotkaniach, w których udało mu się 46 razy trafić do siatki. W kampanii 2021/22 jego liczby prezentują się następująco: 17 meczów, 3 gole. Jak na doświadczonego snajpera znającego dobrze ligę- nieco przeciętnie.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter