Potwierdzone – Kulesza skontaktuje się z wymarzonym trenerem Polaków!

Cezary Kulesza ma naprawdę pracowity weekend. W sobotę spotkał się z Fabio Cannavaro, był też na Balu Mistrzów Sportu, gdzie zamienił kilka słów z Robertem Lewandowskim. W niedzielę spotka się z polskim kandydatem na selekcjonera kadry. Jak donoszą media PZPN ma zamiar skontaktować się ze Slavenem Biliciem – Chorwat rozwiązał dopiero co umowę w Chinach. Jest idealnym kandydatem na selekcjonera i byłby spełnieniem marzeń kibiców.

Cezary Kulesza jest dręczony przez dziennikarzy jednym pytaniem: Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Wszystkim odpowiadał, że kandydatów jest kilku i każdy ma szansę. Przyznał, że ma plan A, B oraz C i każda z opcji jest według niego dobra. Najbliższy tydzień w tym aspekcie może okazać się jednak kluczowy.

W sobotę Kulesza spotkał się ze zdobywcą złotej piłki i mistrzem świata z 2006 roku – Fabio Cannavaro. Włoch przyszedł przygotowany i przedstawił swoją wizję naszego zespołu. Po dwugodzinnej rozmowie podali sobie ręce i zapewniając, że pozostaną w kontakcie. Były obrońca Juventusu to jak na razie jedyny zagraniczny trener, z którym spotkał się prezes PZPN-u. Na listę potencjalnych kandydatów wjechało jednak wielkie nazwisko – Slaven Bilić. Chorwat rozwiązał kontrakt z Beijing Guoan, za potwierdzeniem klubu, w wyniku przyjacielskich negocjacji. Klub poinformował, że Bilić chciał wrócić do Europy.

Przedstawiciele PZPN będą chcieli dowiedzieć się o tym jak najwięcej i sprawdzić, czy Bilić nie będzie rozglądał się za ofertami pracy. Brązowy medalista MŚ udał się na wyprawę do Chin, aby dobrze zarobić, jednak pod względem czasów wybrał najgorzej, jak tylko mógł.  Z powodu epidemii podróże do tego kraju to męka. Jeśli Bilić zostałby w zespole, w którym pracował już przez rok, utknąłby w Azji i znowu stracił kontakt z bliskimi. Był to kolejny argument odejścia z klubu. Były trener West Hamu, czy West Bromwich Albion poprowdził Guoan do piątego miejsca w chińskiej Superlidze w roku 2021. Doświadczenie z kadrą też posiada – przez sześć lat prowadził reprezentację Chorwacji, natomiast przez dwa lata jej kadrę u21.

Bilić to na pewno jeden z lepszych wyborów. Jest bardzo doświadczony i ma obycie w Europie oraz z zespołami narodowymi. Nazwisko selekcjonera ma ukazać się 19 stycznia – wtedy miejsce będzie miał także zarząd PZPN.

Udostępnij:

Facebook
Twitter